Newsletter

Internetowykantor.pl - przelewy walutowe bezpośrednio z e-kantoru - Walutowe transfery pieniężne

Internetowykantor.pl - przelewy walutowe bezpośrednio z e-kantoru

Internetowykantor.pl, oprócz wymiany walut online, od jakiegoś czasu umożliwia także tanie przelewy walutowe dla swoich klientów (połączone z wcześniejszą wymianą waluty). Taka oferta (połączenie usług kantoru internetowego i transferów walutowych) jest ciekawą opcją, która niesie dla klientów kilka ciekawych zalet.

Przelewy walutowe z  poziomu e-kantoru

Klienci Internetowykantor.pl mogą teraz wysyłać przelewy walutowe z poziomu swojego konta w serwisie.

Co ważne, dotyczy to zarówno przelewów walutowych do odbiorców w Polsce, jak i za granicą.

Kolejną ważną cechą tej oferty jest to, że Internetowykantor.pl umożliwia bezpośrednie wpłaty waluty z konta zagranicznego i wymiany tych pieniędzy po korzystnym kursie. Na swoim Panelu Klienta można przyjąć wpłatę ze swojego zagranicznego konta.

Jak to działa

Wykonywanie przelewów walutowych wprost z kantoru internetowego jest znacznym udogodnieniem dla każdego, kto robi to po raz pierwszy, albo sporadycznie. Wynika to z faktu, że samo konto w kantorze internetowym wystarczy, aby taką operację przeprowadzić, nie musimy posiadać bankowego konta w walucie.

Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej egzotycznych walut, w których polskie banki nie oferują rachunków dla klientów. Polskie banki oferują rachunki walutowe w euro, dolarze amerykańskim, funcie szterlingu oraz franku szwajcarskim. Jeżeli wyślemy przelew bankowy z konta w niewłaściwej walucie to ulegną one niekorzystnemu przewalutowaniu…

Transfery walut egzotycznych

Internetowykantor.pl oferuje przelewy także w mniej popularnych, a nawet całkiem egzotycznych walutach. Na liście obsługiwanych walut znajdziemy również np. meksykańskie peso, randa południowoafrykańskiego, dolara hongkońskiego czy dolara australijskiego.

Pełna lista walut akceptowanych przez Internetowykantor.pl, przedstawia się następująco:

 1. EUR
 2. USD
 3. CHF
 4. GBP
 5. BGN
 6. CAD
 7. CZK
 8. DKK
 9. HRK
 10. NOK
 11. SEK
 12. TRY
 13. AUD
 14. ZAR
 15. RON
 16. NZD
 17. SGD
 18. HKD
 19. MXN

Lista krajów do których możemy wysłać przelew walutowy przez Internetowykantor.pl jest jeszcze dłuższa:

Ile trwa i kosztuje przelew walutowy

W zależności od waluty i oczekiwanego czasu realizacji przelewy walutowe realizowane przez Internetowykantor.pl kosztują i trwają:

Podane stawki nie uwzględniają ewentualnych opłat banków pośredniczących, które są naliczane również wysyłając przelew z banku.

Z takimi samymi kosztami muszą się liczyć osoby wysyłające przelewy walutowe z banku (w opcjach kosztowych: SHA oraz BEN).

W porównaniu z bankami bardzo korzystnie przedstawia się to, że Internetowykantor.pl pobiera stałą opłatę (np. 10 zł), a nie prowizję od wartości przelewu.

Taka stała stawka jest bardzo dogodna dla osób i firm przesyłających większe kwoty. Koszt standardowego przelewu o wartości 20 000 USD w przypadku serwisu Internetowykantor.pl wynosi tylko 10 zł. Niektóre banki za taki przelew pobiorą opłatę wynoszącą 0,20% – 0,30% (około 150 zł – 220 zł po przeliczeniu na złote).

Oferta transferów walutowych Internetowykantor.pl – podsumowanie

Internetowykantor.pl ma ciekawą ofertę dla wielu grup klientów.

Ci, którzy już są jego klientami (założenie konta jest szybkie i nic nie kosztuje) mogą od razu, nie posiadając bankowego konta walutowego wysyłać pieniądze za granicę w lokalnej walucie. Tak samo, bez konta w banku, można przyjmować środki zagraniczne na swoje konto w kantorze (z tym, że muszą to być środki nadane przez nas, nie przez osoby trzecie).

Dla tych, którzy wysyłają znaczne sumy w walucie (np. firmy) oferta Internetowykantor.pl ma znaczne przewagi jeśli chodzi o koszty, które są ryczałtowe, stałe – nie zależą od kwoty wysyłanych pieniędzy.

Przeczytaj więcej jak Internetowykantor.pl wszedł na rynek przelewów walutowych i czym zamierza walczyć

 

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Currency One SA
Kraj: Polska
Rok powstania: 2009
Wypróbuj » Internetowykantor.pl - przelewy walutowe bezpośrednio z e-kantoru
Oferta
Godziny transakcji: pon-pt 8.00–20.00
Min. kwota trans.: -
Maks. kwota trans.: -
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: Wpłaty można dokonywać przelewem bankowym w jednej z 20 obsługiwanych walut
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Internetowykantor.pl posiada licencję operatora płatniczego nadaną przez KNF.
Otwarte API, tym samym łatwość integracji z systemami księgowymi i fakturowania, platformami B2B i e-commerce.
Aplikacja mobilna.
Responsywna strona www.
Obsługiwane waluty: AUD, CAD, BGN, CHF, CZK, DKK, Kurs EURO w kantorach internetowych, GBP, HUF, NOK, RON, SEK, TRY, USD, ZAR
Wypróbuj » Internetowykantor.pl - przelewy walutowe bezpośrednio z e-kantoru
Support
Konsultanci operatora dostępni są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00.
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0 zł
Koszt transferu: Bezpłatnie do banków, w których serwis posiada rachunki, SEPA - 5 zł, inne 10-80 zł w zależności od waluty i czasu realizacji
Koszty wymiany walut: 0,32%-
Wypróbuj » Internetowykantor.pl - przelewy walutowe bezpośrednio z e-kantoru
comments powered by Disqus