Newsletter

Internetowykantor - Kantor internetowy

InternetowyKantor.pl to pierwszy polski kantor działający w internecie i obecnie jeden z największych serwisów wymiany walut online. Jego ofertę wyróżniają przede wszystkim dobre kursy, status instytucji płatniczej KNF oraz profesjonalny i bardzo skuteczny support. Serwis oferuje często ciekawe promocje, a nasi użytkownicy mogą skorzysta z naprawdę wyjątkowej okazji: wymiany aż 1500 jednostek waluty na zupełnie bez spreadu!

InternetowyKantor.pl – pierwszy polski kantor online

Marka InternetowyKantor.pl pojawiła się na rynku już w 2010 r., wcześniej niż wszystkie inne kantory online.

Powstanie Internetowego Kantoru

Pomysł założycieli Internetowego Kantoru aby wymianę walut przenieść do internetu (tak jak stało się to z wieloma innymi usługami finansowymi) okazał się strzałem w dziesiątkę. Serwis został bardzo dobrze przyjęty przez internautów i jego baza klientów rosła lawinowo.

InternetowyKantor.pl

Internetowy Kantor – przewagi pioniera

Palma pierwszeństwa dała Internetowemu Kantorowi na pewno dużą, początkową przewagę.

Dzięki temu, że serwis zaczął działać dużo wcześniej niż pojawiła się prawdziwa fala kantorów online z lat 2011-2012, miał szansę zbudować potężną pozycję, zdobyć doświadczenie, a także kreować rynkowe standardy.

Jak w każdym biznesie, InternetowyKantor.pl swoją pozycję zawdzięcza także pewnej dozie szczęścia. Otóż dzisiejsza pozycja serwisu na pewno nie byłaby tak mocna, gdyby w 2011 r. nie doszło do uchwalenia tzw. ustawy antyspreadowej, która była swego rodzaju katalizatorem dla całej branży wymiany walut online w Polsce.

Oczywiście na uchwaleniu wymienionej ustawy zyskały wszystkie kantory online i platformy wymiany walut, ale korzyści Internetowego Kantoru jak lidera rynku były na pewno dużo większe.

InternetowyKantor.pl działa wyłącznie online

Założyciele Internetowego Kantoru stworzyli swój biznes od zera. Od samego początku założeniem było zbudowanie nowego serwisu www do wymiany walut przez internet. Żaden z twórców nie podmiotu nie miał wcześniej doświadczeń kantorowych, ani tym bardziej nie prowadził tradycyjnego kantoru, który dodatkowo otworzył stronę internetową do obsługi klientów w internecie.

InternetowyKantor.pl jest marką w 100% internetową, koncentruje się na działalności online i może dlatego stała się ona szybko synonimem całej kategorii podmiotów zajmujących się wymianą walut w sieci;)

InternetowyKantor.pl w liczbach

Pierwszy polski serwis wymiany walut online, może się dzisiaj (jesień 2018 r.) pochwalić:

 • licencją Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych
 • ponad 280 tys. rachunków klientów dokonujących wymiany walut w internecie
 • prawie 100 pracownikami firmy
 • ogromną liczbą, ponad pół miliona pozytywnych ocen Opineo.pl i wysoką ich średnią, aż 4.9 na 5
 • ponad 760 mln zł oszczędności na wymianie walut dla użytkowników
 • rachunkami w 16 bankach oraz aż 20 obsługiwanych walut

 

Internetowy Kantor

InternetowyKantor.pl – Załóż darmowe konto!

Potentaci wymiany walut w grupie Currency One SA

InternetowyKantor.pl jest obecnie własnością spółki Currency One SA, która pod swoimi skrzydłami ma także największą polską społecznościową platformę wymiany: Walutomat.

Do połączenia obydwu podmiotów pod szyldem Currency One SA doszło we wrześniu 2013 r.

Od Powołania Currency One SA oba połączone serwisy wymiany walut: Internetowy Kantor oraz Walutomat nie oddają palmy pierwszeństwa na polskim rynku, a sama spółka matka nie tylko sprzyja rozwojowi swoich marek, ale także zdobywa liczne prestiżowe nagrody, np. 10 miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” w rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE 2014 dla najszybciej rozwijających się firm innowacyjnych technologicznie w Europie Środkowej.

InternetowyKantor

Wymiana walut w Internetowym Kantorze

Pierwszy i jeden z największych serwisów wymiany walut w Polsce, jakim jest InternetowyKantor.pl siłą rzeczy dyktuje warunki, narzuca standardy oraz jako pierwszy wprowadza rynkowe nowinki.

Przyjrzyjmy się zatem w szczegółach ofercie Internetowego Kantoru.

Prosta wymiana walut

Łatwość, szybkość i intuicyjność korzystania z usług polskiego kantoru internetowego jest na pewno branżowym wzorcem.

Klient paroma kliknięciami zakłada konto, zleca wymianę oraz przelewa środki. Wszystko odbywa się w trzech prostych krokach, przedstawionych na poniższym schemacie:

InternetowyKantor

Oczywiście punktem początkowym wymiany walut w internecie jest zawsze założenie konta w kantorze internetowym, czy platformie. Nie inaczej jest w tym przypadku.

InternetowyKantor.pl – jak założyć konto?

Proces, a w zasadzie “prosta czynność”, założenia konta w Internetowym Kantorze to zaledwie kilka prostych, zrozumiałych nawet dla początkujących pól do wypełnienia i zaznaczenia oraz kliknięcie w przycisk rejestracji.

Przy okazji zachęcamy zainteresowanych do założenia konta z tego linku, co umożliwi Wam skorzystanie z niedostępnej poza naszą porównywarką promocji wymiany w Internetowym Kantorze nawet 1500 jednostek EUR/GBP/USD/CHF bez spreadu.

InternetowyKantor

InternetowyKantor.pl – Załóż darmowe konto!

Banki i waluty dostępne w Internetowym Kantorze

Wymieniając waluty w internecie musimy zacząć od sprawdzenia czy rozważany przez nas kantor online oferuje w ogóle walutę, którą jesteśmy zainteresowani.

Jak przystało na potentata rynku, Internetowykantor.pl  oferuje zarówno 4 podstawowe waluty (euro, dolary, franki, funty) jak i 16 innych, także całkiem egzotycznych (jak kuna chorwacka, rand RPA, czy rumuński lej). W sumie w ofercie tego kantoru internetowego jest zatem dostępnych aż 20 walut, które odpowiadają za ponad 99% obrotów walutowych w Polsce.

InternetowyKantor.pl

Rachunki bankowe jakie posiada Internetowykantor.pl

Każdy, kto wymienił choćby 1 euro w internecie wie, że kluczowe znaczenie w przypadku operacji wymiany walut w sieci ma to, czy kantor online z którego korzystamy ma konto bankowe w naszym banku.

Chodzi bowiem o to, że przy całkiem niskich spreadach w kantorach internetowych znaczenia nabierają ew. koszt i czas przelewów bankowych pomiędzy różnymi bankami. Zdarza się całkiem często, że dobra oferta cenowa danego kantoru internetowego przegrywa ostatecznie z innym bo posiada on niewiele rachunków bankowych.

Krótko mówiąc, duża liczba rachunków bankowych, w tym przede wszystkim w najpopularniejszych bankach, jest kluczowa, aby dany serwis miał korzystne warunki całej wymiany walut.

Liczba kont Internetowego Kantoru jest naprawdę imponująca: wynosi 15 rachunków, w tym oczywiście w największych, najpopularniejszych bankach, jak np. PKO BP, mBank, BZ WBK, PEKAO, ING, BGŻ czy Alior.

InternetowyKantor.pl

Ile można zyskać na wymianie walut w Internetowym Kantorze

Wg naszych okresowych badań rynku, spready w kantorach internetowych dla 4 najważniejszych walut wynoszą zaledwie 0,4-0,6% (podczas gdy spready w kantorach tradycyjnych i bankach są kilka, kilkanaście razy wyższe!).

Oznacza to, że wymieniając waluty w kantorze internetowym zamiast w banku możesz zyskać znaczne oszczędności, np. kilkadziesiąt tysięcy złotych spłacając przez 25 lat kredyt walutowy frankami zakupionymi w Internetowym Kantorze.

InternetowyKantor.pl

InternetowyKantor.pl – promocja

Jeszcze więcej można zyskać korzystając z wyjątkowych promocji jakie oferuje InternetowyKantor.pl.

InternetowyKantor.pl

InternetowyKantor.pl – Załóż darmowe konto!

Kanały dostępu do Internetowego Kantoru

Jak już była mowa, InternetowyKantor.pl jest 100% online, działa tylko w internecie.

Ale jego klienci mogą korzystać z serwisu z wykorzystaniem różnych dróg dostępu:

 • przez stronę www
 • przez wygodne aplikacje mobilne (zarówno na platformie Android jak i IOS) – wystarczy je pobrać i zainstalować

InternetowyKantor.pl

Wyjątkowy support Internetowego Kantoru

Klienci Internetowego Kantoru na pewno docenią wygodę i użyteczność materiałów edukacyjnych, fachowego bloga, oraz działu pomocy dla klientów.

Pomoc dla klientów

Internauci mogą się kontaktować z Internetowym Kantorem telefonicznie, emailowo, albo za pomocą czata online.

InternetowyKantor.pl

Komentarze walutowe

Dla wszystkich zainteresowanych bieżącymi analizami rynku walutowego InternetowyKantor.pl dostarcza codzienne komentarze przygotowywane przez doświadczonych analityków i dealerów walutowych.

InternetowyKantor.pl

Opinie  i uznanie użytkowników – to co wyróżnia InternetowyKantor.pl

Internetowykantor.pl był pierwszy, ale jego pozycja wynika przede wszystkim z wyjątkowej oferty, którą doceniają użytkownicy. To zadowoleni klienci zwiększają stale liczbę obsługiwanych rachunków i obrotów tego kantoru internetowego.

Ci sami, zadowoleni klienci serwisu InternetowyKantor.pl przyznali mu już ponad pół miliona pozytywnych ocen (ze średnią, aż 4.9/5!).

Również wśród użytkowników porównywarki Kurencja.com, oferta Internetowego Kantoru jest wybierana wyjątkowo często.

InternetowyKantor.pl – podsumowanie

Można dużo napisać o bogatej ofercie i ciekawej historii Internetowego Kantoru. Serwis ten na pewno trafia w potrzeby wielu jego obecnych i przyszłych użytkowników.

Największe rynkowe przewagi tego kantoru to:

 • dobre kursy, które stają się jeszcze lepsze kiedy skorzystamy z promocji
 • szeroka lista oferowanych walut (20)
 • wielka liczba rachunków bankowych (15)
 • doskonały support, pomoc dla klientów
 • aplikacje mobilne
 • szybkie i tanie przelewy międzynarodowe
 • wygodna wpłata przez Przelewy24
 • i wiele innych

Na końcu coś, co chyba trudno zmierzyć, ale ma wielkie znaczenie dla klientów Internetowego Kantoru. Mowa właśnie o koncentracji na klientach, ich potrzebach, oczekiwaniach. Oraz o ludzkiej twarzy jaką na pewno może się pochwalić InternetowyKantor.pl.

Wszystko to powoduje, że ten kantor internetowy może się pochwalić taką mocną pozycją rynkową i takimi dobrymi ocenami od użytkowników.

InternetowyKantor.pl – Załóż darmowe konto!

 

InternetowyKantor.pl

Transfery walutowe w InternetowymKantorze.pl

W ostatnim czasie kantor rozpoczął także oferowanie transferów walutowych (krajowych i zagranicznych). Więcej na ten temat w specjalnym wpisie na naszym blogu.

InternetowyKantor.pl – Załóż darmowe konto!

 

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Currency One SA
Forma prawna: Spółka akcyjna
Siedziba: Poznań
Rok powstania: 2010
Wysokość kapitału: 3 450 000
Start w internecie: 2010
Oferta
Liczba placówek stacjonarnych: 0
Godziny transakcji: 8.00–20.00 pon-pt
Próg transakcji: min. 1 jednostka
Interwał zmiany kursu: 10 sekund
Możliwość negocjacji: Tak
Polecenia przelewu: Tak
Planer spłaty kredytu: Tak
Przelewy zagraniczne: Tak
Przelewy do obcych: Tak
Wersja mobilna: Tak
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Do wyjątkowych elementów oferty Internetowykantor.pl zalicza się Auto-zatwierdzanie, Komentarze walutowe, licencję instytucji płatniczej KNF, aplikacja mobilna na iOS i Androida, przyjmowanie przelewów z zagranicy, autonegocjacje, planer kredytowy CHF, Program Punktowy dla klientów.
Posiadane rachunki w bankach (21): Alior, Alior Sync, BGŻ, BNP Paribas, BPH, BRE, BZ WBK, Crédit Agricole, Deutsche Bank, Idea Bank, ING, Inteligo, Kredyt Bank, mBank, Millennium, Multibank, Nordea, Pekao SA, PKO BP, Raiffeisen Polbank, Santander.
Bezpieczeństwo
Predefiowanie rach. bank.: Tak
Certyfikat SSL: Tak
Rozszerzony certyfikat SSL: Tak
Wer. tożsamości użytk.: Tak
Kody SMS: -
Komunikaty SMS: -
Komunikaty E-mail: Tak
Konieczność zabezp. śr. fin.: Tak
Blokady transakcji w toku: Tak
Stały monitoring transakcji: Tak
Zbiór GIODO: Tak
Inne: 99% pozytywnych opinii na Opineo.pl, Złoty Laur Klienta, Certyfikat Najwyższa Jakość QI, licencja instytucji płatniczej KNF, Wiarygodna Firma, liczne nagrody i wyróżnienia
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku: 0 zł
Opłaty od transakcji: 0
Rodzaj umowy: Akceptacja elektronicznego regulaminu/umowa ramowa o świadczenie usług wymiany walut
Opinie o kantorze "Internetowykantor"

Przejdź na stronę www kantoru » Promocja Kantor internetowy Internetowykantor w Kurencja.com