Newsletter

Internetowykantor - Kantor internetowy

INTERNETOWYKANTOR.PL to pierwszy polski kantor działający w internecie i obecnie jeden z największych i najlepiej ocenianych serwisów wymiany walut online. Swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim:

 • dobrym kursom – znacznie lepszym niż w bankach i kantorach stacjonarnych
 • statusowi instytucji płatniczej KNF
 • profesjonalnemu i bardzo skutecznemu supportowi

InternetowyKantor.pl oferuje też ciekawe promocje, a nasi użytkownicy mogą skorzysta z naprawdę wyjątkowej okazji: Wymiany aż 1500 jednostek waluty Zupełnie Bez Spreadu!

Z naszego artykułu dowiesz się:

 • Co to jest InternetowyKantor.pl i jaka jest jego oferta
 • Jak założyć konto w tym e-kantorze i dokonać pierwszej wymiany walut online
 • Czy wymiana walut w internecie jest bezpieczna
 • Co poza wymianą jednej waluty na drugą oferuje InternetowyKantor.pl

InternetowyKantor.pl – największy polski kantor online

Marka InternetowyKantor.pl pojawiła się na rynku już w 2010 r., wcześniej niż wszystkie inne kantory online.

Powstanie Internetowego Kantoru

Pomysł założycieli Internetowego Kantoru aby wymianę walut przenieść do internetu (tak jak stało się to z wieloma innymi usługami finansowymi) okazał się strzałem w dziesiątkę.

Serwis został bardzo dobrze przyjęty przez internautów i jego baza klientów rosła lawinowo.

InternetowyKantor.pl działa wyłącznie online

Założyciele Internetowego Kantoru stworzyli swój biznes od zera. Od samego początku założeniem było zbudowanie nowego serwisu www do wymiany walut przez internet. Żaden z twórców podmiotu nie miał wcześniej doświadczeń kantorowych, ani tym bardziej nie prowadził tradycyjnego kantoru.

InternetowyKantor.pl jest marką w 100% internetową, koncentruje się na działalności online i może dlatego stał się szybko synonimem całej kategorii podmiotów zajmujących się wymianą walut w sieci;)

InternetowyKantor.pl w liczbach

Pierwszy polski serwis wymiany walut online może dzisiaj (jesień 2019 r.) pochwalić się:

 • ponad 310 tys. rachunków klientów dokonujących wymiany walut w internecie
 • ponad 900 mln zł oszczędności na wymianie walut dla użytkowników
 • rachunkami w 9 bankach oraz liczbą aż 20 obsługiwanych walut
 • licencją Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych
 • prawie 100 pracownikami firmy
 • ogromną liczbą, blisko milionem pozytywnych ocen Opineo i wysoką ich średnią, aż 4.9 na 5

Potentaci internetowej wymiany walut w grupie Currency One SA

InternetowyKantor.pl jest obecnie własnością spółki Currency One SA, która pod swoimi skrzydłami ma także największą polską społecznościową platformę wymiany: WALUTOMAT.

Wymiana walut online w Internetowym Kantorze

Wymiana walut przez internet jest tańsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Dlaczego zatem nadal wiele osób z niej nie korzysta? Najczęściej padają dwa argumenty: to skomplikowane, nie chcę się uczyć nowej usługi, albo; pewnie moje korzyści nie będą tak duże, wymienię walutę w banku, czy kantorze tradycyjnym. 

Pokażemy teraz,  że obydwa te argumenty są nietrafione, że można bardzo szybko zacząć wymieniać walutę przez internet i szybko można też odnosić znaczne korzyści.

Przyjrzyjmy się zatem w szczegółach ofercie Internetowego Kantoru i zacznijmy korzystać z jego usług:)

Prosta wymiana walut przez internet

Łatwość, szybkość i intuicyjność korzystania z usług tego polskiego kantoru internetowego jest na pewno branżowym wzorcem.

Klient paroma kliknięciami zakłada konto, zleca wymianę oraz przelewa środki. Sama wymiana walut odbywa się w trzech prostych krokach:

 1. Wybór waluty i kwoty do wymiany
 2. Przelew ze swojego konta bankowego do Internetowego Kantoru
 3. Odesłanie przez InternetowyKantor.pl środków po wymianie na nasze konto

co przedstawia poniższy rysunek:

Oczywiście punktem początkowym wymiany walut w internecie jest zawsze założenie konta w kantorze internetowym, czy platformie. Nie inaczej jest w tym przypadku.

InternetowyKantor.pl – jak założyć konto?

Proces, a w zasadzie “prosta czynność”, założenia konta w Internetowym Kantorze to zaledwie kilka łatwych, zrozumiałych nawet dla początkujących pól do wypełnienia i zaznaczenia oraz kliknięcie w przycisk rejestracji.

Przy okazji zachęcamy zainteresowanych do założenia konta z naszych linków, co umożliwi Wam skorzystanie z niedostępnej poza naszą porównywarką promocji wymiany w Internetowym Kantorze nawet 1500 jednostek EUR/GBP/USD/CHF bez spreadu. Założenie konta z innych witryn, w tym nawet strony głównej InternetowegoKantoru.pl nie daje tej możliwości.

Konto w Internetowym Kantorze

Aby maksymalnie uprościć proces zakładania konta w Internetowym Kantorze wcześniej warto przygotować:

 1. numery kont bankowych (złotowych i walutowych), z których będziemy przelewać waluty do Internetowego Kantoru i z powrotem środki po wymianie
 2. adres email i nr telefonu komórkowego, które będziemy wykorzystywać do obsługi konta w e-kantorze
 3. dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), który wcześniej czy później będziemy musieli podać zgodnie z coraz powszechniejszymi procedurami KYC

 

Klikamy w jeden z linków w tym artykule, np. ten: Załóż konto w Internetowym Kantorze i przechodzimy na stronę, gdzie w polu Zarejestruj się wpisujemy nasz email i wybieramy hasło.

Po chwili otrzymujemy e-maila z prośbą o potwierdzenie adresu, a po kliknięciu w zamieszczony w nim link trafiamy na panel naszego konta w InternetowymKantorze.pl (poniżej).

Aby korzystać z Internetowego Kantoru i dokonać pierwszej wymiany wystarczy, że uzupełnimy parę naszych podstawowych danych (możemy założyć konto prywatne, albo dla firmy) oraz wprowadzimy rachunki bankowe:

Pierwsza wymiana walut przez internet

Kiedy już mamy założone konto, uzupełniliśmy swoje dane oraz rachunki bankowe możemy przystąpić do pierwszej wymiany walut online.

Nowa wymiana walut jest podstawową zakładką, w której znajdziemy się po ponownym zalogowaniu do konta.

W centralnej części ekranu widzimy dane naszego zlecenia. Możemy z tego miejsca kupić lub sprzedać w dowolnej ilości waluty obce za złote lub na złote (InternetowyKantor.pl przeprowadza wyłącznie wymianę w parach, gdzie PLN jest jedną z walut).

Poniżej okienka ze zleceniem widzimy nasze rachunki bankowe, jakie serwis podpowiada na postawie kont, które wprowadziliśmy przy rejestracji. Kiedy już wszystko wprowadzimy możemy kliknąć klawisz Dalej.

W kolejnych krokach:

 1. Akceptujesz kurs wymiany walut – składając zlecenie akceptujesz kurs wymiany po jakim dojdzie do transakcji kiedy otrzymamy przelew od Ciebie. Możesz jednka wybrać inny sposób zatwierdzania i wskazać np. własny kurs lub zdecydować się na wymianę w trybie ręcznego zatwierdzenia. Kantor zapyta Cię, po jakim kursie chcesz dokonać wymiany. Będą trzy możliwości do wyboru : Po aktualnym kursie … ;W momencie kiedy kurs będzie nie gorszy niż…;Chcę ręcznie potwierdzić kurs na kilka sekund przed wymianą, kiedy kurs będzie dla mnie odpowiedni. W zależności od tego co wybierzesz tak też serwis będzie realizował Twoją wymianę.
 2. W dalszym kroku serwis zapyta Cię o formę płatności. Określasz wówczas jak chcesz przelać pieniądze do InternetowyKantor.pl – masz do wyboru: szybki przelew poprzez Przelewy24, wykonanie przelewu samodzielnie z panelu swojego banku, możesz też zeskanować kod QR i przelać pieniądze poprzez aplikację mobilną.
 3. Serwis poprosi Cię o dodanie swojego dokumentu tożsamości – jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej. Przed pierwszą wymianą system poprosi Cię o wprowadzenie danych dowodu osobistego lub paszportu.
 4. Jeżeli już wszystko jest gotowe, musisz teraz przelać środki do InternetowyKantor.pl. W zależności od wybranej przez Ciebie opcji kantor wymieni waluty zaraz po Twoim przelewie np. jeżeli wcześniej podczas zlecania zaakceptowałeś już kurs lub zaksięguje wpłatę na profilu, abyś mógł sam dokonać wymiany. Bez względu na wybrany przez Ciebie sposób zatwierdzania kursu środki po wymianie zostają wysłane na wybrany przez Ciebie rachunek – przelewy zwrotne są zlecane w ciągu kilku minut od wymiany, maksymalnie kolejnego dnia roboczego. Wymienione środki  mogą wpłynąć na Twój rachunek nawet w 15 minut (w zależności od banku, do którego będą odsyłane waluty, pory dnia oraz waluty). Przelewy zagraniczne mogą trwać nawet 3 dni robocze.

Banki i waluty dostępne w Internetowym Kantorze

Wymieniając waluty w internecie musimy zacząć od sprawdzenia czy rozważany przez nas kantor online oferuje w ogóle walutę, którą jesteśmy zainteresowani.

Jak przystało na potentata rynku, InternetowyKantor.pl  oferuje zarówno 4 główne waluty (euro, dolary, franki, funty) ale też 17 innych, w tym całkiem egzotycznych (jak kuna chorwacka, rand RPA, czy rumuński lej). W sumie w ofercie tego kantoru internetowego jest zatem dostępnych aż 21 walut, które odpowiadają za ponad 99% obrotów walutowych w Polsce.

Lista walut jakie możesz wymienić w InternetowyKantor.pl:

 1. EUR (euro)
 2. USD (dolar amerykański)
 3. GBP (funt szterling)
 4. CHF (frank szwajcarski)
 5. CZK (korona czeska)
 6. SEK (korona szwedzka)
 7. NOK (korona norweska)
 8. DKK (korona duńska)
 9. CAD (dolar kanadyjski)
 10. AUD (dolar australijski)
 11. RON (lej rumuński)
 12. RUB (rubel rosyjski)
 13. TRY (lira turecka)
 14. ZAR (rand RPA)
 15. BGN (lew bułgarski)
 16. HKD (dolar hongkoński)
 17. MXN (peso meksykańskie)
 18. NZD (dolar nowozelandzki)
 19. SGD (dolar singapurski)
 20. HRK (kuna chorwacka)

Rachunki bankowe, jakie posiada Internetowykantor.pl

Każdy kto wymienił choćby 1 euro w internecie wie, że kluczowe znaczenie ma to, czy kantor online z którego korzystamy ma konto bankowe w naszym banku.

Chodzi bowiem o to, że przy całkiem niskich spreadach w kantorach internetowych znaczenia nabierają ew. koszty i czasy przelewów bankowych pomiędzy różnymi bankami. Zdarza się całkiem często, że dobre kursy walut danego kantoru internetowego przegrywają ostatecznie z innym kantorem bo tamten posiada  znacznie więcej rachunków bankowych.

Krótko mówiąc, duża liczba rachunków bankowych, w tym przede wszystkim w najpopularniejszych bankach, jest kluczowa, aby dany serwis miał korzystne warunki całej wymiany walut.

InternetowyKantor.pl prowadzi rachunki w największych polskich bankach. Lista obecna składa się oczywiście z największych, najpopularniejszych banków, jak np. PKO BP, Santander (dawny BZ WBK), Pekao SA, ING, BNP Paribas (który skonsolidował m. in. BGŻ, Raiffeisen) czy Alior:

 1. Alior Bank
 2. BNP Paribas
 3. ING Bank
 4. Millennium
 5. PKO BP
 6. Pekao SA
 7. Santander Bank Polska (dawniej BZWBK)
 8. T-Mobile Usługi Bankowe

Jeśli masz rachunek w jednym z powyższych banków oznacza to, że zarówno Twój przelew złotych/waluty do Internetowego Kantoru jak i przelew waluty/złotych po wymianie na Twoje konto przejdą bardzo szybko – najczęściej w kilka minut.

Co z pozostałym bankami? Jeżeli masz konto w innym polskim banku – poczekasz dłużej aż Twój przelew dotrze na konto kantoru. Podobnie, w przypadku przelewu zwrotnego – potrwa on 1-3 dni roboczych i będzie Cię kosztował od 0 do 80 zł. Oczywiście może też być tak, że wysyłasz do Internetowego Kantoru środki z konta w banku, w którym nie ma on rachunku, ale odsyłasz do innego banku, w którym kantor już konto ma. Wówczas nie pojawią się koszty przelewów, a jedyną uciążliwością będzie wydłużony czas pierwszego przelewu.

Jeżeli chodzi o banki zagraniczne, to sytuacja jest podobna – InternetowyKantor.pl nie obciąży Cię kosztem za przelew, który do niego wyślesz, ale za przelew wychodzący zapłacisz od 0 do 80 zł i potrwa on 1-3 dni roboczych.

Ile można zyskać na wymianie walut w Internetowym Kantorze

Wg naszych okresowych badań rynku, spready w kantorach internetowych dla 4 najważniejszych walut  (euro, dolar, funt i frank) wynoszą zaledwie 0,4-0,6% (podczas gdy spready w kantorach tradycyjnych i bankach są kilka, kilkanaście razy wyższe!).

Oznacza to, że wymieniając waluty w kantorze internetowym zamiast w banku możesz zyskać znaczne oszczędności, np. kilkadziesiąt tysięcy złotych spłacając przez 25 lat kredyt walutowy frankami zakupionymi w Internetowym Kantorze…

InternetowyKantor.pl – PROMOCJE

Jeszcze więcej można zyskać korzystając z wyjątkowych promocji jakie oferuje InternetowyKantor.pl.

1500 jednostek waluty bez marży/spreadu

Po założeniu konta z naszych linków możesz wymienić aż 1500 jednostek waluty (np. 1500 euro, dolarów, funtów czy franków), zupełnie bez żadnej marży – po kursie średnim forex.

InternetowyKantor.pl

Planer spłaty kredytu w CHF

Jeśli spłacasz kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich, InternetowyKantor.pl ma dla Ciebie ciekawą propozycję.

W panelu swojego konta masz zakładkę Planer kredytowy, gdzie możesz przygotować plan wymiany max 12 rat kredytowych – ustalasz rachunek w PLN z którego będziesz przelewał środki do Internetowego Kantoru, rachunek spłaty kredytu w CHF, wysokość rat kredytowych (możesz je skopiować z harmonogramu spłat otrzymanego z banku, albo wpisać swoje własne pozycje, gdybyś np. chciał szybciej nadpłacać kredyt.

System następnie sam wyliczy Ci wysokość oszczędności i poinstruuje co musisz zrobić, aby wypełnić plan. Jak widać na naszym przykładzie, oszczędności są znaczne. Zakładając, że co miesiąc musisz kupić 800 CHF, korzystając z planera kredytowego kantoru zyskasz 800 zł rocznie i przeszło 8 000 zł w 10 lat.

InternetowyKantor.pl

Negocjacje kursów w tym e-kantorze

Niezależnie od powyżej opisanych promocji, przy większych sumach możesz zwrócić się do Internetowego Kantoru i spróbować wynegocjować indywidualne kursy wymiany walut. Oszczędności znowu są tego warte, a zniżki są przyznawane na okres 12 m-cy.

InternetowyKantor.pl

Kanały dostępu do Internetowego Kantoru

Jak już była mowa, InternetowyKantor.pl jest serwisem działającym w 100% online, działa tylko w internecie.

Ale jego klienci mogą korzystać z serwisu z wykorzystaniem różnych dróg dostępu:

 • przez stronę www
 • przez wygodne aplikacje mobilne (zarówno na platformie Android jak i IOS) – wystarczy je pobrać i zainstalować

Wyjątkowy support Internetowego Kantoru

Klienci Internetowego Kantoru na pewno docenią wygodę i użyteczność materiałów edukacyjnych, fachowego bloga, oraz działu pomocy dla klientów.

Pomoc dla klientów

Internauci mogą się kontaktować z Internetowym Kantorem telefonicznie, emailowo, albo za pomocą czata online.

InternetowyKantor.pl

Komentarze walutowe

Dla wszystkich zainteresowanych bieżącymi analizami rynku walutowego InternetowyKantor.pl dostarcza codzienne komentarze przygotowywane przez doświadczonych analityków i dealerów walutowych.

Transfery walutowe, przelewy zagraniczne z Internetowego Kantoru

Coś co wyraźnie odróżnia InternetowyKantor.pl od wielu innych e-kantorów jest usługa zagranicznych transferów walutowych. Poza wygodną wymianą walut możesz, korzystając z tego serwisu, przesłać szybko i tanio środki prawie na cały świat.

Lista krajów do których InternetowyKantor.pl dostarcza przelewy walutowe (w każdej obsługiwanej przez kantor walucie, z wyjątkiem rubla rosyjskiego):

Więcej na temat przelewów walutowych w Internetowym Kantorze znajdziesz w specjalnym wpisie na naszym blogu.

Opinie  i uznanie użytkowników – to co wyróżnia InternetowyKantor.pl

Internetowykantor.pl był pierwszy, ale jego pozycja wynika przede wszystkim z wyjątkowej oferty, którą doceniają użytkownicy. To zadowoleni klienci zwiększają stale liczbę obsługiwanych rachunków i obrotów tego kantoru internetowego.

Ci sami, zadowoleni klienci serwisu InternetowyKantor.pl przyznali mu już blisko milion pozytywnych ocen (ze średnią, aż 4.8/5!).

Również wśród użytkowników porównywarki Kurencja.com, oferta Internetowego Kantoru jest wybierana wyjątkowo często.

Czy korzystanie z Internetowego Kantoru jest bezpieczne

InternetowyKantor.pl wraz z Walutomatem stanowią jedną z największych polskich niebankowych instytucji finansowych. Codziennie serwisy firmy matki, Currency One SA wymieniają po kilkadziesiąt milionów złotych, a ich władze i pracownicy robią wszystko aby wymiana ta była nie tylko wygodna, ale i bezpieczna i pewna. Oznacza to m. in. kosztowne inwestycje w oprogramowanie, infrastrukturę i ludzi, na co mniejsze e-kantory nie mogą sobie często pozwolić.

InternetowyKantor.pl ma także status instytucji płatniczej potwierdzony przez KNF. Władze kantoru podkreślają, że środki klientów są odseparowane od pieniędzy spółki – operatora i w żaden sposób nie mogą posłużyć do finansowania jej operacyjnej działalności.

Bez względu jednak na wszystko musimy mieć na uwadze, że nic nie zwalnia nas z samodzielnego dbania o własny majątek. Zdrowy rozsądek podpowiada m. in. aby nie przetrzymywać znacznych środków na kontach najbardziej nawet bezpiecznego kantoru. Jeżeli potrzebujemy wymienić walutę zróbmy to w szybkiej i prostej sekwencji działań: wpłaćmy środki do kantoru, wymieńmy je na potrzebną walutę i odeślijmy z powrotem na własne konto bankowe.

InternetowyKantor.pl – podsumowanie

Można dużo napisać o bogatej ofercie i ciekawej historii Internetowego Kantoru. Serwis ten na pewno trafia w potrzeby wielu jego obecnych i przyszłych użytkowników.

Największe rynkowe przewagi tego kantoru to:

 • dobre kursy, które stają się jeszcze lepsze kiedy skorzystamy z promocji
 • szeroka lista oferowanych walut (20)
 • posiadanie rachunków w największych polskich bankach
 • doskonały support, pomoc dla klientów
 • aplikacje mobilne
 • szybkie i tanie przelewy międzynarodowe
 • wygodna wpłata przez Przelewy24
 • i wiele innych

Na końcu coś, co chyba trudno zmierzyć, ale ma wielkie znaczenie dla klientów Internetowego Kantoru. Mowa właśnie o koncentracji na klientach, ich potrzebach, oczekiwaniach. Oraz o ludzkiej twarzy jaką na pewno może się pochwalić InternetowyKantor.pl.

Wszystko to powoduje, że ten kantor internetowy może się pochwalić taką mocną pozycją rynkową i takimi dobrymi ocenami od użytkowników.

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Currency One SA
Forma prawna: Spółka akcyjna
Siedziba: Poznań
Rok powstania: 2010
Wysokość kapitału: 3 450 000
Start w internecie: 2010
Oferta
Liczba placówek stacjonarnych: 0
Godziny transakcji: 8.00–20.00 pon-pt
Próg transakcji: min. 1 jednostka
Interwał zmiany kursu: 10 sekund
Możliwość negocjacji: Tak
Polecenia przelewu: Tak
Planer spłaty kredytu: Tak
Przelewy zagraniczne: Tak
Przelewy do obcych: Tak
Wersja mobilna: Tak
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Do wyjątkowych elementów oferty Internetowykantor.pl zalicza się Auto-zatwierdzanie, Komentarze walutowe, licencję instytucji płatniczej KNF, aplikacja mobilna na iOS i Androida, przyjmowanie przelewów z zagranicy, autonegocjacje, planer kredytowy CHF, Program Punktowy dla klientów.
Posiadane rachunki w bankach (21): Alior, Alior Sync, BGŻ, BNP Paribas, BPH, BRE, BZ WBK, Crédit Agricole, Deutsche Bank, Idea Bank, ING, Inteligo, Kredyt Bank, mBank, Millennium, Multibank, Nordea, Pekao SA, PKO BP, Raiffeisen Polbank, Santander.
Bezpieczeństwo
Predefiowanie rach. bank.: Tak
Certyfikat SSL: Tak
Rozszerzony certyfikat SSL: Tak
Wer. tożsamości użytk.: Tak
Kody SMS: -
Komunikaty SMS: -
Komunikaty E-mail: Tak
Konieczność zabezp. śr. fin.: Tak
Blokady transakcji w toku: Tak
Stały monitoring transakcji: Tak
Zbiór GIODO: Tak
Inne: 99% pozytywnych opinii na Opineo.pl, Złoty Laur Klienta, Certyfikat Najwyższa Jakość QI, licencja instytucji płatniczej KNF, Wiarygodna Firma, liczne nagrody i wyróżnienia
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku: 0 zł
Opłaty od transakcji: 0
Rodzaj umowy: Akceptacja elektronicznego regulaminu/umowa ramowa o świadczenie usług wymiany walut
Opinie o kantorze "Internetowykantor"

Przejdź na stronę www kantoru » Promocja Kantor internetowy Internetowykantor w Kurencja.com