Newsletter

TransferGo - tanio i szybko wysyłaj pieniądze w świat - Walutowe transfery pieniężne

TransferGo - tanio i szybko wysyłaj pieniądze w świat

TransferGo jest jednym z najpopularniejszych serwisów transferów walutowych, obsługuje przeszło milion zarejestrowanych użytkowników. Operator wyróżnia się najniższymi kosztami przelewów (niższymi niż 1 GBP) oraz krótkimi czasami operacji wymiany i transferu walut.

Z naszego artykułu dowiesz się:

 • jak działa TransferGo i gdzie kryją się jego przewagi
 • ile kosztują przelewy walutowe oraz ile zabierają czasu
 • czy przelewanie środków walutowych jest skomplikowane
 • czego potrzebujesz żeby zrobić swój pierwszy przelew walutowy
 • w jakich walutach i do jakich krajów możesz wysłać przelewy walutowe korzystając z TransferGo
 • czy firmy mogą korzystać z usług serwisu
 • ile można zarobić polecając TransferGo znajomym

TransferGo – niskie koszty, szybkie przelewy walutowe

Od samego początku TransferGo, operator serwisu transferów walutowych z brytyjskim rodowodem postawił na dwa podstawowe wyróżniki swojej oferty:

 1. niskie koszty

 2. szybkość przelewów walutowych

TransferGo


* Załóż darmowe konto w TransferGo *

Najniższe koszty na rynku przelewów zagranicznych

Koszty operacji przelewu walutowego można podzielić w TransferGo na dwa składniki:

 1. koszty operacji przewalutowania
 2. koszt samego przelewu na docelowe konto

Innymi słowy, kiedy przelewasz waluty za pomocą TransferGo serwis zarabia na przewalutowaniu (np. złotych na funty) oraz pobiera opłatę za przelew. Dzięki temu koszty przelewu zagranicznego są bardziej transparentne, obie opłaty są też niskie – jedne z najniższych na rynku.

Spread za wymianę walut w TransferGo

Marża (spread) na przewalutowaniu walut jest bardzo przyzwoita, wynosi od 0,0 do 2,2% za przewalutowanie przelewanej kwoty.

Koszty przelewów zagranicznych w TransferGo

Jeśli chodzi o koszty samych transferów walutowych to w przypadku TransferGo są najniższe na rynku, często nie zapłacisz nic za przelew walut. Firma oferuje transfery walutowe w różnych opcjach czasu dostawy:

a) darmowy przelew – pierwszy przelew po zarejestrowaniu i każdy inny, jeśli nie zależy nam na czasie – przelewy z opcją dostarczenia do 3 dni roboczych są zupełnie bezpłatne

b) przelew standardowy – TransferGo obiecuje dostarczyć taki przelew najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Koszt przelewu standardowego wynosi 0-0,99 GBP.

c) przelew szybki – dotrze on najczęściej w ciągu 30 minut do adresata, a najpóźniej do 17:30 czasu GMT (18:30 czasu polskiego), o ile został wysłany do 12:30 GMT. Koszt przelewu szybkiego zależy od wysokości przelewanej kwoty (procentowo maleje wraz z wartością transferu).

Wg wyliczeń platformy, średni zysk klientów na przelewach walutowych dokonywanych przez Transfer Go wynosi 108 zł w porównaniu z bankami.

90% taniej niż bankach

TransferGo podkreśla w wielu miejscach, że jego oferta jest wyraźnie najtańsza na rynku, przede wszystkim w porównaniu do tradycyjnych zagranicznych przelewów bankowych.

Wg wyliczeń samej platformy Transfer Go średni koszt przelewu bankowego w UK wynosi ok 10 funtów, a marża (spready) za przewalutowanie w bankach sięgają 5% (dla przypomnienia, wg naszych raportów spready w polskich bankach nierzadko przekraczają 10%…).

Koszty tych samych operacji w TransferGo w porównaniu z bankami w UK są zatem niższe nawet o 90%!

To jest pewnie podstawowym wytłumaczeniem dlaczego Transfer Go cieszy się takim uznaniem i popularnością wśród klientów, i dlaczego już obecnie ma ich przeszło milion.

Konkretne koszty przelewów w zależności z jakich poszczególnych krajów dokonujemy transferu wyglądają następująco (oczywiście mówimy o przelewie standardowym, przelewy wolne, trwające do 3 dni roboczych są darmowe):

 • Wielka Brytania – 0,99 GBP
 • Kraje strefy euro –  0,99 EUR
 • Polska – 1,99- 9,00 zł
 • Norwegia – 9,99-19,99 NOK
 • Dania – 9,99-19,99 DDK
 • Szwecja – 9,99-19,99 SEK
 • Rumunia – 4,99-9,00 RON
 • Węgry – 500,00 HUF
 • Transakcje EURO na EURO podlegają standardowej opłacie, bez dodatkowych kosztów przewalutowania.

Ważne!

Wszelkie koszty operacji dostarczenia środków do odbiorców są zawsze uwzględnione w kwocie jaką widzisz w panelu, kiedy zlecasz przelew. Innymi słowy, nie musisz się obawiać, że “po drodze” dojdą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty przez co adresat dostanie mniej pieniędzy niż chciałeś mu wysłać.

Przykładowo, tak jak to widać na planszy niżej, kiedy zlecamy wysyłkę 100 GBP z UK do Polski i zaznaczymy późniejszą opcję dostawy (jutro do końca dnia) żadne koszty nie są doliczane do kosztów przewalutowania, a odbiorca powinien jutro otrzymać sumę 498,24 zł. Gdyby nam się śpieszyło, i wybralibyśmy np. dostawę w 30 min., koszt 2,99 GBP zostałby odliczony od sumy dla odbiorcy, więc on otrzymałby odpowiednio mniej. Tak czy inaczej, sumę jaką otrzyma adresat poznasz zlecając przelew i nic do niej nie dojdzie później.

Transfer Go

* Załóż darmowe konto w TransferGo *

Czas przelewów, transferów walutowych w Transfer Go

Jak już była mowa przy okazji analizy kosztów przelewów Transfer Go, serwis może (w zależności od wybranej przez nas opcji) dostarczyć nasze pieniądze do adresata: tego samego dnia (nawet 30 minut od zlecenia przelewu), do końca następnego dnia roboczego (opcja standardowa, najczęściej wybierana), lub do trzech dni roboczych (gdy zależy nam aby za przelew nie płacić w ogóle).

Średni czas dostarczenia środków wysłanych za pomocą TransferGo do odbiorcy końcowego wynosi wg danych serwisu 2,5 godziny. Całkiem nieźle jak na przelewy w różnych walutach, pomiędzy różnymi krajami i różnymi bankami.

Skąd te krótkie czasy przelewów – model działania serwisu

TransferGo świadczy dla swoich użytkowników usługi międzynarodowych przelewów walutowych. I rzeczywiście możemy nadać pieniądze w jednym kraju, a odbiorca odbierze je w zupełnie innym. Tak to wygląda z punktu widzenia użytkownika, ale tak naprawdę Transfer Go w przeważającej liczbie przypadków przelewa środki lokalnie – ty zlecasz np. wysyłkę 1000 GBP z Wielkiej Brytanii z wymianą na złote, ale Twój odbiorca dostaje złote z innego konta (w PLN) jakie serwis prowadzi w Polsce.

Co ważne, nasze pieniądze (status przelewu) możemy śledzić (podglądać na bieżąco) – cały czas widzimy na koncie co dzieje się z naszymi pieniędzmi, czy są jeszcze w drodze, czy dotarły do punktu (osoby) przeznaczenia.

Prosty, intuicyjny i pomocny produkt

Transfer Go może się pochwalić nie tylko dobrymi twardymi parametrami swojego serwisu, ale także:

 • przyjaznością i intuicyjnością serwisu – chociaż wszystkie strony firm zajmujących się transferami walutowymi są przyjazne i wygodne, a sam produkt dosyć wdzięczny w objaśnianiu bo konkretny, to jednak TransferGo wyróżnia się nawet tu na tle konkurencji.
 • dobrą pomocą i materiałami edukacyjnymi – od samego początku towarzyszą nam konkretne i interesujące wskazówki, ciekawy film i zachęty emailowe
 • użyteczne aplikacje mobilne – dla wszystkich, którzy preferują wysyłać pieniądze smartfonem, czy tabletem
 • dobrymi ocenami – 9.8 według Truspilota

TransferGO

* Załóż darmowe konto w TransferGo *

Popularny serwis dostępny w wielu krajach

Dzięki swojej dobrej i dobrze podanej ofercie TransferGo zyskuje uznanie użytkowników.

Obecnie serwis obsługuje ponad milion kont,  przelewa aż 22 waluty obce i jest dostępny z poziomu aż 53 krajów, w tym oczywiście z takich ważnych lokalizacji jak: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Czechy, Irlandia, USA i wiele innych.

Aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę klientów na najważniejszych rynkach firma uruchomiła swoje fizyczne biura w wybranych miastach. Cieszy to, że na tej liście, oprócz Londynu, Wilna, Berlinu Istambułu znalazła się również Warszawa.

Co ciekawe TransferGo jako jeden z niewielu serwisów umożliwia przelewy walut na Ukrainę i do USA.

Dla osób prywatnych i firm

TransferGo oczywiście obsługuje zarówno klientów prywatnych jak i firmy.

Możemy założyć oba typy kont dla wypróbowania usługi, lub w sytuacji, kiedy dokonujemy zarówno transferów prywatnych jak i firmowych.

Czy można mieć więcej niż 1 konto w TransferGo? Serwis nie ogranicza liczby kont jakie może założyć pojedynczy klient, ale zachęca aby nie zakładać więcej niż po jednym profilu dla osoby fizycznej i jednego dla firmy, bo ułatwi to późniejsze procedowanie przelewów klienta i znacznie skróci ich czas.

Konto prywatne a firmowe – co je różni

Konto firmowe w TransferGo ma więcej możliwości. Mamy tu dostępne specjalne API, możemy np. dokonywać przelewów masowych (nie musimy “wklepywać” setki, czy tysięcy pojedynczych transferów zagranicznych). Konta biznesowe nie są też obciążone opłatą za przelew, a i koszt przewalutowania jest relatywnie niższy bo firmy najczęściej transferują znacznie wyższe kwoty niż osoby prywatne.

Konto firmowe cechuje się jednak trochę bardziej złożoną procedurą potwierdzania konta niż to jest w przypadku osób prywatnych, chociaż zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest to jednak rutynowy, bezproblemowy proces.

Bezpieczeństwo transferów i środków pieniężnych na kontach

TransferGo jest równie bezpieczny jak banki – jest licencjonowaną przez brytyjski nadzór finansowy instytucją płatniczą (licencje FCA, HMRC).

Również środki techniczne, infrastruktura usługi, stojące na najwyższym możliwym poziomie pozwalają zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przelewów zagranicznych w Transfer Go.

Polski support and more

Większość firm zajmujących się  transferami zagranicznymi mocno koncentruje się na Polakach pracujących za granicą, szczególnie pracujących w UK (usługa transferów walutowy opiera się tak naprawdę na milionach emigrantów zarobkowych z Europy Środkowej, którzy wyjechali przede wszystkim do Wielkiej Brytanii).

Ale również w tym wypadku TransferGo wypada nieco lepiej, ze swym realnym, dyspozycyjnym działem pomocy posługującym się językiem polskim. TransferGo prowadzi także w Warszawie jedno ze swoich fizycznych biur.

* Załóż darmowe konto w TransferGo *

Jak zacząć korzystać z TransferGo

Zwykle założenie konta i przelewanie pieniędzy w serwisach zajmujących się transferami jest proste, szybkie i intuicyjne. Nie inaczej jest w przypadku Transfer Go.

Aby skorzystać z oferty TransferGo, postępuj zgodnie z tą poniższą instrukcją, która składa się z 3 małych kroków:

 1. Załóż konto, kliknij w link potwierdzający w mailu i zaloguj się na swoje nowe konto
 2. Dokonaj ustawienia przelewu (podaj kwotę transferu i rachunek odbiorcy).
 3. Po ustawieniu (rezerwacji) transferu zrób przelew na podany numer konta lub wpłać kartą (środki zostaną przetransferowane  od razu po ich otrzymaniu przez TransferGo).

TransferGo

Jak widać, kiedy chcemy skorzystać z TransferGo aby przelać pieniądze za granicę możemy to zrobić poprzez zwykły przelew bankowy, możemy też wykorzystać swoją kartę (debetową lub kredytową). Tutaj kilka uwag, wskazówek, o których musimy pamiętać:

 • przelewajmy pieniądze wyłącznie ze swoich  kont bankowych i kart bankowych – w przeciwnym wypadku zostaną one zwrócone
 • z konta bankowego możemy przelać wszystkie 22 obsługiwane przez Transfer GO waluty, ale używając karty musimy się ograniczyć do GBP, EUR, PLN, NOK, SEK, DEK
 • wysyłajmy, przelewajmy do serwisu dokładnie taką kwotę, jaką system wyświetlił nam podczas wypełniania zlecenia przelewu zagranicznego

Transfer Go

Aplikacja mobilna TransferGo

Nasze konto w Transfer Go możemy obsługiwać z poziomu www lub też przez aplikację mobilną. Jest ona dostępna dla użytkowników telefonów działających pod iOSem oraz Androidem. Z poziomu aplikacji możemy wysyłać pieniądze naszym znajomy i nie muszą oni mieć nawet konta w TransferGo – wysyłamy na nr telefonu, a odbiorca wskazuje gdzie chce ostatecznie otrzymać przelew.

Promocje, zarabianie z Transfer Go

Operator prowadzi ciekawe promocje,  w tym na starcie otrzymujesz pierwszy przelew/transfer zupełnie za darmo!

Możesz dodatkowo zarobić, jeśli zaprosisz znajomych do korzystania z TransferGo – za każdego znajomego otrzymasz 15 funtów wystarczy że polecana przez Ciebie osoba kliknie w w Twój unikalny link, jaki znajdziesz do poleceń na swoim koncie.

15 funtów otrzymujesz nie tylko Ty jako polecający ale także osoba, która dzięki Tobie założyła konto. Korzystając z naszych linków (albo wpisując nasz kod polecający: m5jOGm) również otrzymasz 15 GBP na swoje konto.

Podsumowanie – dla kogo oferta TransferGo będzie najlepsza

Rynek transferów walutowych jest rynkiem konkurencyjnym, działa na nim wiele firm, operatorów i ich oferta jest dosyć zbliżona. TransferGo ma jednak pewne wyróżniki, które sprawiają, że jego oferta będzie lepiej dopasowana do określonych grup odbiorców.

Przede wszystkim zadowoleni będą:

 1. polscy imigranci zarobkowi zarabiający w GBP, czy EUR i chcący aby rodzina w Polsce otrzymała złote szybko i przy jak najniższym koszcie przelewu – ich koszt wyniesie 0 do 0,99 GBP/EUR.
 2. Ukraińcy zarabiający w Polsce i innych krajach Unii i i chcący przesłać rodzinie w ojczyźnie hrywny
 3. firmy płacące często, masowo dla kontrahentów, podwykonawców, freelancerów  – wygodne API, poza niskimi kosztami walutowymi czyni ten proces znacznie lżejszym
 4. osoby lub firmy chcące wysłać pieniądze bardziej problematycznych krajów, jak USA, Ukraina, i wiele innych , których nie obsługuje wielu konkurencyjnych operatorów.

Już dziś załóż darmowe konto w Transfer Go i korzystaj z tanich i szybkich przelewów zagranicznych!

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Transfergo ltd
Kraj: Wielka Brytania
Rok powstania: 2012
Wypróbuj » TransferGo - tanio i szybko wysyłaj pieniądze w świat
Oferta
Godziny transakcji: 24 h poza weekendami
Min. kwota trans.: brak
Maks. kwota trans.: brak
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: wpłat można dokonywać przelewem bankowym, albo kartą (kredytową lub debetową)
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Wyjątkowa łatwość korzystania, najniższe ceny na rynku, darmowy 1szy przelew, program poleceń
Obsługiwane waluty:
Wypróbuj » TransferGo - tanio i szybko wysyłaj pieniądze w świat
Support
Serwis www i dział pomocy w wielu językach, w tym po polsku i angielsku
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0
Koszt transferu: 0,99 GBP za 1000 GBP
Koszty wymiany walut: od 0,4 do 2,2% za przewalutowanie przelewanej sumy
Wypróbuj » TransferGo - tanio i szybko wysyłaj pieniądze w świat
comments powered by Disqus