Newsletter

Przelewy zagraniczne, transfery walutowe z Walutomatu - Walutowe transfery pieniężne

Przelewy zagraniczne, transfery walutowe z Walutomatu

Walutomat to jeden z najpopularniejszych serwisów wymiany walut w Polsce. Trudno się zatem dziwić, że w kontekście tego portalu często pojawiają się pytania dotyczące przelewów. Od pewnego czasu, przelewami z Walutomatu interesują się również osoby zamierzające wysłać środki za granicę. Opisywany serwis uruchomił bowiem ciekawą i niedrogą usługę przelewów zagranicznych. O tej opcji przelewania środków z Walutomatu, również napiszemy w naszym poradniku. Najpierw zamierzamy jednak przedstawić ogólne informacje dotyczące wspomnianej giełdy wymiany walut i opisać sposób wypłacania z niej środków.

Walutomat wymienia waluty już do 2009 r.

Serwis Walutomat może być nieznany głównie osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki na rynku wymiany walut online. Pozostali internauci, którzy już od dłuższego czasu kupują i sprzedają waluty przez Internet, przynajmniej słyszeli nazwę Walutomat. Wspomniany serwis wydaje się interesujący nie tylko ze względu na ofertę społecznościowej wymiany walut. Ciekawa jest również historia Walutomatu, który już niebawem będzie świętował dziesiąte urodziny jako najstarszy serwis internetowej wymiany walut w naszym kraju.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Walutomat jest jednym z liderów rynku wymiany walut online i pierwszym polskim serwisem, który zaczął świadczyć tego typu usługi (w 2009 r.).

W nawiązaniu do ogólnych kwestii dotyczących Walutomatu warto dodać, że wspomniany serwis należy do poznańskiej spółki Currency One i w całości podlega przepisom krajowego prawa. Spółka Currency One oprócz Walutomatu prowadzi jeszcze jeden bardzo popularny serwis wymiany walut online – InternetowyKantor.pl. Właściciel portali Walutomat oraz InternetowyKantor.pl został zarejestrowany jako krajowa instytucja płatnicza i dlatego znajduje się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Taki nadzór KNF-u dotyczący m.in. stabilności finansowej i wewnętrznych procedur, zapewnia klientom Walutomatu większe bezpieczeństwo (podobnie jak np. kapitał zakładowy Currency One wynoszący 3,45 mln zł).

Dowiedz się więcej o korzyściach, które wynikają z kontroli Walutomatu oraz innych serwisów przez KNF >

ZWRÓĆ UWAGĘ: Z dwóch portali prowadzonych przez poznańską spółkę Currency One, korzysta około 500 000 klientów. Wspomniana firma znajduje się pod nadzorem KNF-u jako krajowa instytucja płatnicza.

Walutomat oprócz długiej historii działalności na polskim rynku, wyróżnia się także ciekawymi pomysłami oraz promocjami dla klientów. Przykładem innowacji jest współpraca z firmą PayPro SA (Przelewy24.pl), zapewniająca klientom Walutomat możliwość szybkiego wpłacania środków przeznaczonych na wymianę. Inna ciekawa opcja to zautomatyzowana wymiana przelewem. Polega ona na wysłaniu przelewu, który zostanie automatycznie wymieniony na Walutomacie i później trafi na konto walutowe wskazane przez zleceniodawcę.

W kontekście promocyjnych ofert, wystarczy wspomnieć o specjalnej promocji dla użytkowników Kurencja.com, którzy w ramach pierwszej transakcji na Walutomacie mogą wymienić walutę o 75% taniej. Osoby zainteresowane taką promocją, powinny założyć konto na Walutomat, korzystając z udostępnionego przez nas linku.

Załóż konto na Walutomat przy pomocy naszej porównywarki i skorzystaj z promocji >

Sprawdź, jakie są aktualne promocje związane z wymianą walut online >     

ZWRÓĆ UWAGĘ: Serwis Walutomat regularnie przygotowuje różne promocje dla swoich klientów. Specjalna promocja (obniżka prowizji za pierwszą wymianę o 75%), obecnie jest dostępna dla osób korzystających z Kurencja.com.

Walutomat przelewy                                                                                                                                                     

Na Walutomacie nie musimy kupować i sprzedawać PLN  

Z tematem przelewów na Walutomacie, nierozerwalnie związana jest kwestia wymiany walut. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, Walutomat to platforma społecznościowa, która łączy przeciwstawne zlecenia sprzedaży i kupna danej waluty oraz zapewnia swoim użytkownikom bezpieczne przeprowadzenie transakcji. Taki model funkcjonowania Walutomatu jest z powodzeniem stosowany już od 2009 r. Opisywany serwis podobnie jak inne platformy walutowe, oferuje wymiany po najlepszym dostępnym obecnie kursie albo ustalenie własnego kursu wymiany. Osoby proponujące kursy nieatrakcyjne dla innych użytkowników Walutomatu, oczywiście muszą się liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania na przeciwstawną ofertę.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klient Walutomatu może się zgodzić na najlepszy dostępny obecnie kurs albo przygotować własną ofertę dla pozostałych internautów. Ze względu na dużą płynność obrotu, kursy oferowane przez większość użytkowników Walutomatu są atrakcyjne.  

Finansowanie działalności Walutomatu jest możliwe dzięki prowizji, jaką ten serwis nalicza od wartości wymiany. Taki niewielki koszt uzależniony od wartości transakcji, musi ponieść każda z dwóch stron wymieniających walutę. Podstawowa stawka prowizji to 0,20% wartości wymiany. Niższe stawki prowizji są naliczane po osiągnięciu następującego poziomu obrotu miesięcznego:

 • od 200 000 zł do 1 mln zł – prowizja 0,15% (rabat 25%)
 • od 1 mln zł do 3 mln zł – prowizja 0,10% (rabat 50%)
 • od 3 mln zł do 10 mln zł – prowizja 0,08% (rabat 60%)
 • powyżej 10 mln zł – prowizja 0,06% (rabat 70%)

Warto wspomnieć, że prowizja to główny koszt korzystania z Walutomatu, a opłaty za przelewy wychodzące pojawiają się tylko w pewnych okolicznościach. Przedsiębiorcy mogą pomniejszyć wszystkie koszty wymiany (w tym również prowizję), poprzez uwzględnienie ich w rozliczeniu podatku PIT/CIT. Faktury w wersji elektronicznej są dostępne za darmo po zalogowaniu się do panelu transakcyjnego Walutomat.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Walutomat.pl proponuje niższą prowizję dla klientów wymieniających duże kwoty (ponad 200 000 zł miesięcznie). Koszty wymiany można obniżyć również dzięki ich uwzględnieniu w rozliczeniu podatkowym (PIT/CIT). 

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jakie waluty można wymienić przy pomocy Walutomat.pl. Opisywany serwis nie oferuje zbyt dużego wyboru, bo dostępnych jest tylko pięć opcji – złoty, euro, dolar amerykański, funt brytyjski oraz frank szwajcarski. Na stronie Walutomatu można przeczytać, że prowadzone są prace nad rozszerzeniem liczby obsługiwanych walut. Z punktu widzenie opisywanego serwisu oraz jego klientów, dobrze byłoby gdyby zmiany zostały wprowadzone możliwie szybko. Na razie problem związany z niewielką liczbą obsługiwanych walut, nieco łagodzi możliwość dokonywania wymiany bez zaangażowania krajowej waluty. Możliwa jest np. bezpośrednia wymiana euro na dolara amerykańskiego.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Serwis Walutomat obecnie obsługuje tylko pięć głównych walut (PLN, EUR, USD, GBP i CHF). Klienci tego popularnego portalu, mogą bezpośrednio sprzedawać i kupować waluty obce (np. sprzedać euro i kupić dolary).

Pozytywem na pewno jest to, że kursy oferowane na Walutomacie, nawet po doliczeniu standardowej prowizji za wymianę (0,2%), prezentują się dobrze na tle konkurencji. Potwierdzają to przykładowe dane Kurencja.com z 19 maja 2018 r. W tym dniu Walutomat.pl na tle 31 innych platform walutowych i e-kantorów, prezentował się następująco:

 • kurs kupna EUR – dziewiąta najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs sprzedaży EUR – czwarta najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs kupna USD – ósma najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs sprzedaży USD – trzecia najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs kupna GBP – czwarta najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs sprzedaży GBP – czwarta najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs kupna CHF – czwarta najlepsza dla klientów oferta na rynku
 • kurs sprzedaży CHF – trzecia najlepsza dla klientów oferta na rynku

Warto dodać, że tak wysokie miejsca Walutomatu w porównaniach, już od dawna są rynkową regułą. Wspomniany serwis społecznościowy pod względem opłacalności wymiany, nie ustępuje rynkowym liderom z grupy e-kantorów.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Dane Kurencja.com uwzględniające prowizję wskazują, że Walutomat jest jednym z serwisów oferujących najatrakcyjniejsze kursy walut obcych (EUR, USD, GBP i CHF).

Zobacz, jak obecnie wygląda kursowa oferta Walutomatu na tle konkurentów >

Wypłacenie pieniędzy do kwestia kilku kliknięć i kodu SMS

Walutomat posiada dopracowany i przejrzysty system transakcyjny. Właśnie dlatego zlecenie przelewu wychodzącego nie stanowi żadnego problemu. Osoby zamierzające wykonać taki przelew, najpierw muszą się zalogować do systemu transakcyjnego Walutomat. Zaraz po wpisaniu hasła i loginu widzimy między innymi stan naszych środków w poszczególnych walutach (patrz poniższa grafika). W analizowanym przykładzie, zlecimy wypłatę 10 zł z portfela PLN. Taką wypłatę trzeba rozpocząć od kliknięcia przycisku „WYPŁATA” poniżej salda wyrażonego w danej walucie.

Walutomat przelewy

W kolejnym kroku widzimy formularz z trzema opcjami. Pierwszą jest wypłata środków na konto bankowe użytkownika Walutomat. Warto wspomnieć, że w ramach drugiego kroku związanego z wypłatą (patrz poniższa grafika), klient Walutomat może wybrać również przelew na konto innej osoby fizycznej lub prawnej. Taki przelew kierowany do innego adresata, może stanowić np. formę zapłaty zobowiązań wyrażonych w walucie obcej.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klient Walutomatu oprócz zwykłej wypłaty na swoje konto, może wybrać również przelew na konto należące do innej osoby.

Użytkownik wybierający najczęściej wykorzystywaną opcję, czyli przelew na swoje konto bankowe, w wygenerowanym formularzu musi wskazać docelowy ROR. Walutomat.pl automatycznie kojarzy walutę wypłaty ze wskazanymi wcześniej rachunkami. W ten sposób można uniknąć strat, które wiążą się z wypłatą waluty na niewłaściwe konto i jej automatycznym przeliczeniem po niekorzystnym kursie bankowym. Jeżeli nowy klient Walutomat.pl wcześniej nie podał żadnego konta do wypłat, to przed zleceniem pierwszego przelewu wymienionych środków, musi wpisać odpowiednie dane w sekcji „Mój Walutomat -> Konta bankowe” widocznej w pasku nawigacyjnym po lewej stronie ekranu.

Po wyborze docelowego konta i podaniu dodatkowych informacji (np. tytułu przelewu), klikamy na przycisk „Dalej” (patrz poniższa grafika). Warto zwrócić uwagę, że na tym etapie system informatyczny Walutomatu podaje klientowi przewidywany czas zaksięgowania wypłaty. To przydatna opcja, która nie jest powszechna w innych serwisach wymiany walut online.

ZWRÓĆ UWAGĘ: System transakcyjny Walutomatu podpowiada właściwe konto do wypłaty środków (ze zgodną walutą rozliczeniową) oraz informuje o przewidywanym terminie otrzymania przelewu.  

W ramach kolejnego kroku, Walutomat wymaga potwierdzenia wcześniej podanych parametrów wypłaty (patrz poniższa grafika). Warto jeszcze raz sprawdzić te dane przed kliknięciem przycisku „POTWIERDŹ”. Oczywiście możliwe jest poprawienie parametrów wypłaty (po kliknięciu przycisku „POPRAW”).

Kolejny krok przy zatwierdzaniu wypłaty, polega po prostu na wpisaniu kodu sprawdzającego, który zostanie przesłany na telefon komórkowy klienta. Taka metoda uwierzytelnienia skutecznie zabezpiecza klienta przed wyłudzeniem środków, ale wymaga aktualizacji numeru „komórki” (w sekcji Mój Walutomat -> Dane osobowe). Po przepisaniu kodu SMS-owego, trzeba kliknąć przycisk „POTWIERDŹ”.

Po zatwierdzeniu wypłaty, klient może zobaczyć odpowiedni komunikat w systemie transakcyjnym Walutomat (patrz poniższa grafika). Potwierdzenie wypłaty trafia również na adres e-mailowy klienta.

ZWRÓĆ UWAGĘ: W systemie transakcyjnym Walutomatu, bez problemu można sprawdzić historię wcześniejszych operacji (patrz sekcja „Mój Walutomat -> Moje zlecenia i historia”).

Wypłaty do wielu polskich banków trwają tylko 30 minut 

Dla osoby zlecającej przelew z Walutomatu do jednego z krajowych banków, spore znaczenie ma czas księgowania wypłaty. Podobnie jak w przypadku innych serwisów wymiany walut, bardzo ważna jest lokalizacja konta wskazanego do wypłaty. Osoby posiadające rachunki w tych samych bankach co Walutomat, mogą liczyć na szybsze księgowanie przelewu. Warto wspomnieć, że opisywany serwis współpracuje z następującymi bankami partnerskimi: Alior Bank, BZ WBK, mBank MSP i korporacje, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, ING Bank Śląski, PKO BP, Pekao, Deutsche Bank oraz BGŻ BNP Paribas. Klienci wymienionych banków (poza mBank MSP i korporacje), mogą liczyć na zaksięgowanie wypłaty przed upływem 30 minut, o ile przelew został zlecony pomiędzy wczesnym rankiem i wieczorem (patrz poniższa tabela). Warto dodać, że w niektórych przypadkach czas wypłaty jest uzależniony od przesyłanej waluty.

W przypadku banków zapewniających szybkie wypłaty z Walutomatu, mniej więcej tyle samo trwają również wpłaty do portfela walutowego. Przykładowo klient Alior Banku w godzinach 8:00 – 23:00, może liczyć na zaksięgowanie wpłaty do Walutomat.pl i zwrotnej wypłaty na swoje konto w ciągu 30 minut.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Na szybkie wypłaty z Walutomatu, mogą liczyć osoby posiadające konta w następujących bankach krajowych: Alior Bank, BZ WBK, mBank MSP i korporacje, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, ING Bank Śląski, PKO BP, Pekao SA, Deutsche Bank, BGŻ BNP Paribas. Wpłaty z tych banków do Walutomatu również będą szybkie.

Wypłaty z Walutomatu do innych banków krajowych niż wyżej wymienione, niestety będą się wiązały z dłuższym czasem księgowania (patrz poniższa tabela). Wypłaty w PLN trafią na konto adresata już następnego dnia roboczego. Czas realizacji przelewów rozliczanych w euro to dwa dni robocze, a międzybankowe wypłaty w USD, CHF i GBP będą zaksięgowane przed upływem trzech pełnych dni roboczych. Takie czasy realizacji transakcji są typowe dla rozliczeń pomiędzy krajowymi bankami. Na identyczne terminy księgowania, trzeba się przygotować również przy wpłatach środków z banków „niepartnerskich” do portfela Walutomat.pl. Osoby, które nie chcą tyle czekać, powinny skorzystać z możliwości, jakie daje współpraca Walutomatu oraz operatora usługi Przelewy24. Opcja błyskawicznych przelewów „złotówkowych” do Walutomat.pl (poprzez Przelewy24.pl), na razie jest dostępna dla klientów następujących banków: Bank Pocztowy, BZ WBK, Eurobank, Millennium Bank, Pekao oraz Raiffeisen Polbank.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Walutomat od niedawna oferuje ekspresowe wpłaty w PLN dla klientów posiadających konta osobiste w kilku krajowych bankach (Bank Pocztowy, BZ WBK, Eurobank, Millennium Bank, Pekao oraz Raiffeisen Polbank).                                                        

Czas przelewów z serwisu Walutomat do krajowych banków (maj 2018 r.)
Nazwa banku, do którego jest kierowany przelew

Czas przelewu do analizowanego banku krajowego/czas przelewu

z analizowanego banku do Walutomatu

Alior Bank Około 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00

30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00

BGŻ – BNP Paribas Do 30 minut przy wpłatach PLN w godzinach 8:00 – 20:00

Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w innych walutach w godzinach 8:00 – 16:00

BZ WBK Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00
Deutsche Bank Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 19:00
ING Bank Śląski Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach PLN w godzinach 8:00 – 19:00

Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach pozostałych walut w godzinach 8:00 – 17:00

mBank (oraz dawny Multibank) Wpłaty PLN: od 2 do 4 godzin przy wpłatach i wypłatach w godzinach 9:00 – 17:00, Wpłaty EUR/CHF/USD/GBP: od 12 godzin do 2 dni roboczych przy wpłatach w godzinach 9:00 – 17:00, Wypłaty PLN: od 2 do 4 godzin przy wpłatach i wypłatach w godzinach 9:00 – 17:00, Wypłaty EUR/CHF/USD/GBP: od 4 do 24 godzin przy wpłatach w godzinach 9:00 – 17:00
mBank MSP i korporacje Wpłaty: 2 – 4 godziny przy wpłatach w godzinach 10:00 – 18:00, Wypłaty: około 2 godziny przy wypłatach w godzinach 8:00 – 17:00
Millennium Bank Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00
PKO BP oraz Inteligo Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00
Pekao Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 20:00
Raiffeisen Polbank Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach PLN w godzinach 8:00 – 20:30

Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach pozostałych walut w godzinach 8:00 – 15:00

 

T – Mobile UB Do 30 minut przy wpłatach i wypłatach w godzinach 8:00 – 23:00
Inny krajowy bank niż wymienione powyżej

 

PLN: 1 dzień roboczy, EUR: 2 dni robocze, CHF: 3 pełne dni robocze, USD: 3 pełne dni robocze, GBP: 3 pełne dni robocze

Źródło: opracowanie własne Kurencja.com na podstawie strony Walutomat

Ile trzeba zapłacić za zwrotny przelew z Walutomatu?

Koszt wypłat z Walutomatu do krajowych banków to kolejna ważna kwestia, o którą często pytają internauci. Dobrą wiadomością jest to, że osoby posiadające konta w bankach współpracujących z Walutomat, mogą liczyć na darmowe wypłaty (patrz poniższa tabela). W przypadku takich banków partnerskich, bezpłatne są również wpłaty do Walutomatu (niezależnie od waluty).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Konto „złotówkowe” i walutowe w jednym z banków współpracujących z Walutomatem to gwarancja szybkich oraz darmowych wypłat i wpłat.

Z darmowych wypłat skorzystają również osoby przelewające złotówki do jednego z pozostałych (niepartnerskich) banków krajowych. W przypadku wypłat walutowych do takich banków, niestety trzeba się przygotować na pewne koszty (patrz poniższa tabela). Przelew „eurowy” do pozostałych banków krajowych kosztuje 4,00 zł, a za wypłatę w dolarach, frankach i funtach zapłacimy 9,00 zł. Są to stawki względnie atrakcyjne w stosunku do oferty pozostałych serwisów wymiany walut.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Osoby posiadające konto osobiste w banku niewspółpracującym z Walutomatem, za darmo wypłacą krajową walutę. Za przelew walutowy trzeba zapłacić (4,00 zł – EUR, 9,00 zł – USD, GBP lub CHF).

Koszty przelewów z serwisu Walutomat do krajowych banków (maj 2018 r.)
Nazwa banku, do którego jest kierowany przelew

Wysokość jednorazowej opłaty za przelew
Alior Bank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

BGŻ – BNP Paribas 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

BZ WBK 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat
Deutsche Bank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat
ING Bank Śląski 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

mBank PLN – 0,00 zł, pozostałe waluty – 5,00 zł
mBank MSP i korporacje 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

Millennium Bank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

PKO BP oraz Inteligo 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat
Pekao 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

Raiffeisen Polbank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat
T – Mobile Usługi Bankowe 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Walutomat

 

Inny krajowy bank niż wymienione powyżej

 

W zależności od waluty przelewu: PLN – 0,00 zł, EUR – 4,00 zł, pozostałe waluty (USD, CHF, GBP) – 9,00 zł

Źródło: opracowanie własne Kurencja.com na podstawie strony Walutomat

Walutomat oferuje również przelewy zagraniczne

Już we wstępie naszego artykułu wspomnieliśmy o nowej usłudze Walutomatu, która pozwala na przelanie wymienionej waluty za granicę. Warto rozwinąć ten temat, bo oferta przelewów zagranicznych Walutomat prezentuje się dość atrakcyjnie na tle konkurencji. Za 4 zł można zlecić przelew w euro z Walutomatu do następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy. Transfer środków do tych państw zostanie zaksięgowany najpóźniej do końca następnego dnia roboczego (zgodnie ze standardem SEPA).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Przelewy SEPA z Walutomatu kosztujące 4,00 zł za jedną taką operację, są tańsze niż w większości krajowych banków.

Osoby wysyłające inne waluty obce (USD, GBP lub CHF), za 9,00 zł przeleją środki do następujących krajów: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy. Taki standardowy przelew zagraniczny, ma czas realizacji wynoszący maksymalnie trzy pełne dni robocze. Warto wspomnieć, że bankowe przelewy zagraniczne SWIFT z podobnym czasem realizacji, zwykle kosztują od 20 zł do 200 zł.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Przelew zagraniczny SWIFT zlecony poprzez Walutomat ma koszt niezależny od wartości. Tymczasem wiele banków nalicza opłaty za podobny przelew uzależnione od przesyłanej kwoty (0,2% – 0,5%) i pobiera za jedną operację nawet 100 zł – 200 zł. 

Termin realizacji przelewów zagranicznych z Walutomatu (w USD, GBP lub CHF), skraca się do końca następnego dnia roboczego po zapłaceniu 20 zł zamiast 9 zł. Koszt przelewu przyspieszonego wzrasta do 80 zł, jeżeli klient wybiera opcję kosztową OUR zamiast standardowej opcji SHA. Opcja SHA w przelewach za 9 zł i 20 zł oznacza, że zleceniodawca uiszcza tylko wstępną opłatę (naliczaną przez jego bank), a ewentualne prowizje banków pośredniczących w przelewie, po prostu pomniejszą przesyłaną kwotę. Opcja OUR skutkuje „przerzuceniem” wszystkich kosztów przelewu SWIFT na nadawcę (za dodatkową opłatą) i jest szczególnie polecana, gdy trzeba przesłać określoną kwotę (np. w ramach zapłaty za fakturę).

Dowiedz się więcej o opcjach kosztowych oraz innych aspektach przelewów SWIFT >

ZWRÓĆ UWAGĘ: Przelew ekspresowy SWIFT z Walutomatu jest realizowany do końca następnego dnia roboczego i kosztuje tylko 20 zł (opcja SHA). W krajowych bankach za podobną operację zapłacimy kilka razy więcej.   

Oferta przelewów z Walutomatu – podsumowanie

Ogólna ocena oferty przelewów z serwisu Walutomat, na pewno jest pozytywna. Oferowane warunki wypłacania środków, zachęcają do korzystania z Walutomatu (podobnie jak kursy walut). Można jednak wskazać kilka obszarów, które wymagają poprawy lub rozwoju. Klienci Walutomatu na pewno życzyliby sobie rozszerzenia listy partnerskich banków np. o Eurobank, Credit Agricole oraz Getin Bank. Ostatnia z wymienionych instytucji, powinna być priorytetem jeżeli chodzi o rozwój oferty przelewów. Oferta przelewów zagranicznych z Walutomatu byłaby jeszcze lepsza po jej rozszerzeniu o transfery do USA, Rosji oraz Chin. Nie można wykluczyć, że takie opcje dodatkowo podnoszące przydatność Walutomatu, pojawią się w najbliższej przyszłości.

Załóż bezpłatne konto w Walutomacie!

 

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Currency One SA
Kraj: Polska
Rok powstania: 2009
Wypróbuj » Przelewy zagraniczne, transfery walutowe z Walutomatu
Oferta
Godziny transakcji: 24h
Min. kwota trans.: -
Maks. kwota trans.: -
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: -
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Walutomat posiada licencję operatora płatniczego nadaną przez KNF.
Otwarte API, tym samym łatwość integracji z systemami księgowymi i fakturowania, platformami B2B i e-commerce.
Aplikacja mobilna.
Responsywna strona www.
Obsługiwane waluty:
Wypróbuj » Przelewy zagraniczne, transfery walutowe z Walutomatu
Support
-
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0
Koszt transferu: od 0 zł
Koszty wymiany walut: -
Wypróbuj » Przelewy zagraniczne, transfery walutowe z Walutomatu
comments powered by Disqus