Newsletter

GiełdaWalut - transfery międzynarowe - Walutowe transfery pieniężne

GiełdaWalut - transfery międzynarowe

Serwis GieldaWalut wzbudza coraz większe zainteresowanie naszych czytelników. Takie osoby nie muszą się martwić o wiarygodność wspomnianego portalu i dobre warunki obsługi klienta, bo GieldaWalut należy do firmy prowadzącej również popularny Amronet. Osoby zaciekawione ofertą GieldaWalut.com, często pytają o warunki przelewów z tego serwisu. Postanowiliśmy zatem przygotować artykuł, który będzie opisywał warunki wysyłania środków wymienionych na wspomnianym portalu. Taki artykuł może być ciekawy dla osób zainteresowanych międzynarodowymi przelewami walutowymi. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że GieldaWalut stanowi bardzo dobrą alternatywę dla operatorów płatniczych, którzy specjalizują się w przelewach za granicę (np. do Wielkiej Brytanii, Niemiec albo Rosji).

GieldaWalut pozostawia użytkownikom kursową swobodę

Przed zaprezentowaniem konkretnych informacji na temat przelewów z GieldaWalut, warto przybliżyć ogólne zasady działania wspomnianego portalu. Zgodnie ze swoją nazwą, serwis GieldaWalut.com funkcjonuje według modelu giełdy społecznościowej. Taka forma wymiany walut, skutkuje brakiem możliwości zarabiania na spreadzie (różnicy kursu kupna i kursu sprzedaży). Portal GieldaWalut utrzymuje się dzięki prowizji pobieranej od zrealizowanych transakcji. Podobnie jak w przypadku innych giełd walutowych (m.in. Walutomatu), użytkownicy mogą samodzielnie ustalać warunki transakcji, a operator portalu nie ingeruje w ich decyzje.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Użytkownicy serwisu GieldaWalut.com mogą samodzielnie wybierać kurs, po którym zostanie zawarta transakcja. Wspomniany portal zarabia tylko na sfinalizowanych transakcjach.

Serwis GieldaWalut.com podobnie jak Walutomat jest obsługiwany przez firmę będącą liderem na krajowym rynku wymiany walut online. Operator GieldaWalut.com to wrocławska spółka Payholding Sp. z o.o. (dawniej Amronet Sp. z o.o.), która może się pochwalić wysokim kapitałem zakładowym (700 000 zł). Taki kapitał zapewnia większe bezpieczeństwo realizowanych transakcji oraz powierzonych środków. Spółka Payholding z pewnością ma doświadczenie na rynku wymiany walut. Warto wspomnieć, że to przedsiębiorstwo obecnie obsługuje również dwa inne znane serwisy – Amronet oraz PlusKantor.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Operator serwisu GieldaWalut.com posiada spore doświadczenie rynkowe i wysoki kapitał zakładowy (700 000 zł). Mowa o spółce Payholding, która jest znana również jako właściciel portali Amronet.pl oraz PlusKantor.pl. 

Dowiedz się więcej o zasadach działania serwisu Amronet.pl >

Przeczytaj nasz opis korzystania z kantoru internetowego PlusKantor.pl >

W ramach ogólnego opisu portalu GieldaWalut warto również wspomnieć, że ten serwis wymiany walut dość często przygotowuje promocyjne oferty. W czasie opracowywania naszego artykułu (przełom marca i kwietnia 2018 r.), nowi klienci GieldaWalut.com mogli liczyć na obniżkę prowizji za wymianę walut wynoszącą aż 80% przez pierwszy miesiąc (patrz poniższa grafika). Inna promocja w serwisie GieldaWalut.com polegała na dożywotnim zapewnieniu klientowi zwrotu 20% prowizji od każdej wymiany oraz na wypłacie jednorazowej premii o wartości 50 zł (przy wymianie waluty na kwotę większą od 50 000 zł przez 3 miesiące).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klienci serwisu GieldaWalut.com mogą korzystać z różnych ciekawych promocji. Przykładem jest dożywotni zwrot 20% prowizji za wymianę. Taka promocja oznacza, że nowy klient GieldaWalut.com przez cały czas będzie płacił tylko 80% standardowej prowizji.

Na GieldaWalut.com można wymienić również rubla …

Przed wysyłką środków z portalu GieldaWalut.com, która jest głównym tematem naszego artykułu, najpierw trzeba oczywiście dokonać wymiany walut. Taka transakcja może dotyczyć złotego (sprzedaż waluty obcej), czterech głównych walut obcych (dolara amerykańskiego, euro, franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego) oraz rubla rosyjskiego. Obecność rubla na liście wymienianych walut to spory atut opisywanego serwisu. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie krajowe giełdy online uwzględniają rosyjską walutę. Rubla nie wymienimy między innymi na Walutomacie, czyli serwisie stanowiącym najpoważniejszą konkurencję dla GieldaWalut.com. Możliwość wymiany rubla z pewnością jest ważna dla osób wyjeżdzających do Rosji (w celach rodzinnych lub turystycznych) albo robiących interesy na tamtejszym rynku.

ZWRÓĆ UWAGĘ: W przeciwieństwie do konkurencyjnych giełd wymiany walut (m.in. Walutomat.pl), serwis GieldaWalut.com umożliwia kupno i sprzedaż rubla rosyjskiego. W tej walucie można również wysyłać przelewy zagraniczne (np. do rosyjskiego kontrahenta lub znajomego).

Zobacz, jakie są aktualne notowania rubla rosyjskiego w stosunku do złotego >

Dowiedz się więcej o rosyjskiej gospodarce i specyfice rubla >  

Tak jak już wspomnieliśmy, serwis GieldaWalut.com pozwala na samodzielne ustalanie warunków wymiany. Użytkownik wspomnianego portalu, może wybrać najlepszy dostępny kurs (zaproponowany wcześniej przez innego internautę) albo złożyć własną propozycję kursową. Warto zdawać sobie sprawę, że wymiana może długo poczekać na realizację, jeżeli kurs samodzielnie zaproponowany innym użytkownikom GieldaWalut.com będzie dla nich nieatrakcyjny. Dlatego osoby zainteresowane szybkim sfinalizowaniem transakcji powinny wybrać opcję najlepszego kursu albo składać oferty bliskie aktualnej rynkowej średniej. Dzięki takim rozwiązaniom można szybko wymienić walutę na GieldaWalut.com. Warto pamiętać, że użytkownicy wspomnianego portalu zawierają transakcje przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.

ZWRÓĆ UWAGĘ: O każdej porze dnia i nocy, użytkownik serwisu GieldaWalut może wybrać najlepszy kurs proponowany przez pozostałych internautów albo złożyć własną propozycję kursową.

Niezależnie od wybranego sposobu realizacji transakcji, klient opisywanej giełdy będzie musiał zapłacić prowizję. Bazowa stawka prowizji w przypadku serwisu GieldaWalut.com to 0,2% wartości wymiany. Niższe stawki prowizji są naliczane w przypadku następujących obrotów generowanych przez klienta:

  • obrót miesięczny od 200 000 zł do 1 mln zł – prowizja 0,15% (rabat 25%)
  • obrót miesięczny od 1 mln zł do 3 mln zł – prowizja 0,10% (rabat 50%)
  • obrót miesięczny powyżej 3 mln zł – prowizja 0,08% (rabat 60%)

Bazowa stawka prowizji, którą nalicza serwis GieldaWalut.com, wydaje się konkurencyjna w stosunku do alternatywnych portali (np. Walutomatu). Prezentowane powyżej rabaty w stosunku do głównej stawki prowizyjnej są wysokie, ale będą dotyczyły głównie klientów firmowych. Tacy klienci biznesowi mogą korzystać z serwisu GieldaWalut.com na identycznych zasadach jak konsumenci. Po zakończeniu miesiąca, wszyscy użytkownicy opisywanego portalu mają możliwość pobrania faktury z miesięcznym rozliczeniem wszystkich poniesionych kosztów (po przejściu do zakładki „Historia transakcji i operacji” oraz karty „Opłaty transakcyjne”). W przypadku klientów firmowych, faktura wystawiona przez spółkę Payholding będzie podstawą do zaksięgowania poniesionych wydatków i pomniejszenia kosztów wymiany walut na GieldaWalut.com o 18% – 32% (w zależności od wybranej formy opodatkowania PIT/CIT).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Prowizja od wartości transakcji to główny koszt wymiany przy pomocy serwisu GieldaWalut.com. W pewnych sytuacjach, które omówimy później, mogą pojawić się również opłaty za przelewy wychodzące. Klienci firmowi mogą zmniejszyć wszystkie ponoszone koszty wymiany o 18% – 32% (w zależności od formy opodatkowania).

Przelew krajowy lub zagraniczny zlecimy bardzo szybko

Po zaprezentowaniu ogólnych informacji na temat serwisu GieldaWalut.com, możemy przejść do opisu wykonywania przelewów wychodzących. W ramach tego krótkiego poradnika pokażemy, jak można przelać niewielką kwotę. W analizowanym przykładzie będzie to 6,00 zł uzyskane dzięki sprzedaży waluty obcej. Wspomnianą sumę przelejemy do krajowego banku (ING). Każdą posiadaną kwotę niełatwo przeoczyć, ponieważ jest ona prezentowana zaraz po zalogowaniu się do panelu transakcyjnego GieldaWalut.com (patrz poniższa grafika).

Przelewanie środków z serwisu GieldaWalut.com rozpoczynamy po kliknięciu pozycji „Moja GieldaWalut” w głównym menu (patrz poniższa grafika). Później należy wybrać opcję „Wypłaty”. W wygenerowanym formularzu, klient zaznacza walutę wypłaty (w tym przypadku PLN) oraz wskazuje numer docelowego konta bankowego. Warto już wcześniej określić numery kont do wypłaty (w sekcji „Moje dane i Konta bankowe”). Jeżeli tak zrobiliśmy, to bank automatycznie dobierze numer konta do wypłacanej waluty. Dzięki temu niemożliwa jest wypłata na konto w innej walucie. Taka niezgodność waluty dotycząca konta do wypłat i przysyłanej kwoty, skutkowałaby automatycznym przewalutowaniem przez bank po kursie niekorzystnym dla klienta.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Serwis GieldaWalut.com chroni swojego klienta przed wykonaniem przelewu niezgodnego z walutą docelowego konta i automatycznym przewalutowaniem środków po wpłaceniu do banku.

W dalszej kolejności, trzeba podać wypłacaną kwotę. Użytkownik opisywanej giełdy walutowej, może również ustalić dodatkowy tytuł przelewu. Taki tytuł bywa wymagany przez adresata w związku z koniecznością zidentyfikowania wpłaty.

Po ustaleniu wszystkich potrzebnych opcji, trzeba kliknąć na przycisk „Wypłać pieniądze” (patrz poniższa grafika).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klient portalu GieldaWalut.com może uzupełnić wysyłany przelew o dodatkowy tytuł (wymagany np. przez bank przyjmujący wpłatę dotycząca raty kredytu walutowego).

W dalszej kolejności trzeba potwierdzić zleconą wypłatę (patrz poniższa grafika). Analizowana giełda jeszcze raz dla pewności podaje numer konta do wypłaty i nazwę banku oraz kwotę przelewu. Warto zwrócić uwagę, że klient przed potwierdzeniem operacji, dowiaduje się również o opłacie za przelew. W analizowanym przykładzie jest ona zerowa (patrz poniżej).

Po potwierdzeniu wypłaty, trzeba jeszcze wpisać kod, który zostaje wysłany SMS-em do klienta (patrz poniższa grafika). Taka metoda uwierzytelnienia, znacząco utrudnia wyłudzenie środków. Wymaga ona jednak aktualizacji numeru „komórki”, który został podany w ramach rejestracji klienta GieldaWalut.com. Numer telefonu komórkowego można zaktualizować po przejściu do zakładki „Moje dane i Konta bankowe”.

Po wpisaniu właściwego kodu z SMS-a, osoba wykonującą wypłatę z serwisu GieldaWalut.com, powinna kliknąć przycisk „Akceptuj >”.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klient serwisu GieldaWalut.com powinien aktualizować numer swojego telefonu komórkowego, gdyż „komórka” służy m.in. do potwierdzania wypłat z giełdy (poprzez kody SMS).

Zlecenie przelewu z serwisu GieldaWalut zostaje potwierdzone odpowiednim komunikatem (patrz pierwsza poniższa grafika). Opisywany serwis przesyła potwierdzenie również na e-mail klienta (patrz druga poniższa grafika).

Zobacz całościowy opis korzystania z portalu GieldaWalut.com przygotowany przez ekspertów Kurencja.com >    

Ile trzeba będzie zapłacić za przelew z GieldaWalut.com?

W naszym przykładzie prezentowanym na powyższych grafikach, prowizja za przelew z serwisu GieldaWalut.com wynosi 0 zł. Warto wiedzieć, że za przelew wychodzący nie zapłacą wszyscy klienci analizowanej giełdy, którzy wysyłają standardowe przelewy w PLN (patrz poniższa tabela). Opłaty nie są naliczane (niezależnie od waluty przelewu) również wtedy, gdy klient zleca przelew do banku partnerskiego. Mowa o banku, w którym serwis GieldaWalut.com posiada swoje konta walutowe. Do takich partnerskich banków zaliczamy następujące instytucje: Alior Bank (i dawny BPH SA), BGŻ – BNP Paribas, BZ WBK (i dawny Kredyt Bank), PEKAO, PKO BP (i dawny Nordea Bank), mBank MSP i korporacje, Millennium Bank oraz Raiffeisen Polbank.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Lista banków partnerskich dla serwisu GieldaWalut.com, niedawno powiększyła się o Millennium Bank. To bardzo dobra wiadomość, bo Millennium jest bankiem często wybieranym przez posiadaczy kont (również walutowych).

Osoby wysyłające standardowy przelew walutowy do banku, w którym GieldaWalut.com nie ma swojego konta walutowego, będą musiały ponieść niewielki koszt prowizji (patrz poniższa tabela). Warto zwrócić uwagę, że identyczne stawki prowizyjne dotyczą wypłat do banków krajowych i zagranicznych. W przypadku wypłacania euro do „niepartnerskiego” banku, przelew europejski (SEPA) będzie kosztował 5,00 zł. Zdecydowana większość krajowych banków oferujących przelewy SEPA, za takie operacje zlecane przez Internet, pobiera opłatę identyczną lub wyższą niż GieldaWalut.

Dobrze przedstawia się również koszt tradycyjnych przelewów walutowych SWIFT (w USD, GBP, CHF lub RUB), które są zlecane z serwisu GieldaWalut.com do banku „niepartnerskiego” (krajowego albo zagranicznego). Takie operacje kosztują 9,00 zł (patrz poniższa tabela). Warto zdawać sobie sprawę, że podobne przelewy SWIFT zlecane z krajowego banku, kosztowałyby przynajmniej 20 zł – 25 zł (dla kwoty o równowartości 1000 zł). W przypadku większych sum, bankowy koszt przelewu SWIFT byłby jeszcze wyższy (np. 50 zł – 100 zł). Serwis GieldaWalut.com na szczęście stosuje stałe stawki opłat za przelewy, które są bardzo korzystne w przypadku zleceń płatniczych o dużej wartości. Trzeba również wspomnieć o przelewach SWIFT w rublach rosyjskich, których nie można wykonać z wielu krajowych banków. Powód jest prozaiczny – trudno znaleźć polski bank, który oferuje konta prowadzone w rublach (zwłaszcza dla konsumentów). Klient GieldaWalut.com nie potrzebuje takiego konta „rublowego”, gdyż zakupione ruble może od razu wysłać kontrahentowi lub znajomemu (bez przelewania ich do banku).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Serwis GieldaWalut.com cechuje się atrakcyjnym kosztem przelewów SEPA i SWIFT, który dodatkowo jest niezależny od wartości zlecenia. Za 9 zł można wysłać nawet przelew walutowy SWIFT w rublach, co jest jedną z najlepszych ofert na krajowym rynku.

Dowiedz się więcej o przelewach SWIFT i SEPA oraz innych typach przelewów >

Koszty standardowych przelewów z serwisu GieldaWalut.com                   (marzec/kwiecień 2018 r.)
Nazwa banku, do którego jest kierowany przelew

Opłaty za przelew w ramach tego samego banku (przelew do banków, w których GieldaWalut.com              ma swoje konta)
Alior Bank (i dawny BPH SA) 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet

 

BGŻ – BNP Paribas 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet

 

BZ WBK S.A. (i dawny Kredyt Bank) 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet
PEKAO S.A. 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet
PKO BP (i dawny Nordea Bank) 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet
BRE Bank (obecnie mBank MSP i korporacje)* 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet
Millennium Bank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet

 

Raiffeisen Polbank 0,00 zł dla każdej waluty obsługiwanej przez Amronet
Inny bank niż wymienione powyżej (również zagraniczny)

 

Opłaty za przelew wychodzący do innego banku (przelew do banków, w których Amronet nie ma swoich rachunków)
W zależności od waluty przelewu: PLN – 0,00 zł, EUR (SEPA) – 5,00 zł, pozostałe waluty (SWIFT) – 9,00 zł

*- W ramach grupy mBanku (BRE Bank, mBank i MultiBank) występują opłaty za przelewy bankowe, 5 zł dla waluty EUR i 10 zł dla walut CHF, USD, GBP.

Źródło: opracowanie własne Kurencja.com na podstawie strony GieldaWalut.com

Trzeba wspomnieć, że opisywana giełda walutowa proponuje również przelewy ekspresowe swoim klientom (zarówno prywatnym jak i firmowym). Takie przyspieszone operacje cechują się bardzo krótkim czasem księgowania. Za 220 zł można wysłać przelew walutowy w euro, który znajdzie się na koncie odbiorcy po czasie nieprzekraczającym 90 minut (patrz poniższa tabela). Znacznie tańsze (jednorazowy koszt: 75 zł) są przelewy ekspresowe w dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim i franku szwajcarskim z czasem realizacji w tym samym dniu roboczym. Warto zwrócić uwagę, że czasy księgowania ekspresowych przelewów zostaną dotrzymane tylko wtedy, gdy klient złoży zlecenie przed graniczną godziną (EUR, USD – 13:45, GBP, CHF – 9:30).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Osoby, którym bardzo zależy na czasie, powinny wybrać przelew ekspresowy. Taka operacja w czterech walutach (EUR, USD, GBP i CHF), dotrze do odbiorcy bardzo szybko, jeżeli zostanie zlecona przed graniczną godziną podawaną przez portal GieldaWalut.com. 

Oferta ekspresowych przelewów z serwisu GieldaWalut.com                    (marzec/kwiecień 2018 r.)
Waluta przelewu ekspresowego

Koszt przelewu Czas realizacji przelewu Graniczna data wysyłki przelewu

(„cut off time”)

EUR 220 zł (opcja kosztowa SHA) do 90 minut 13:45
USD 75 zł (opcja kosztowa SHA) ten sam dzień roboczy 13:45
GBP 9:30
CHF 9:30

Źródło: opracowanie własne Kurencja.com na podstawie danych GieldaWalut.com

Ile potrwa realizacja przelewu zagranicznego i krajowego?

Powyższa tabela odpowiada na pytanie o czas przelewu ekspresowego. Większość użytkowników serwisu GieldaWalut.com będzie jednak zainteresowana standardowymi przelewami. Czas ich księgowania zależy od tego, czy GieldaWalut.com posiada konto w tym samym banku co klient. Chodzi oczywiście o bank i rachunek wskazany przez klienta przy zlecaniu konkretnego przelewu. Jeżeli klient i portal GieldaWalut.com posiada rachunek w tym samym banku co klient, to będziemy mieli do czynienia z przelewem wewnętrznym. Serwis GieldaWalut.com podaje, że wewnętrzne wypłaty do większości banków partnerskich są księgowane w ciągu 30 minut (podczas dni roboczych). Wyjątek stanowi Grupa mBanku. W jej przypadku, księgowanie przelewu wewnętrznego może zająć od kilku godzin do jednego dnia roboczego.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Osoby posiadające konto w banku współpracującym z GieldaWalut.com, mają również możliwość darmowego i szybkiego przesyłania środków przeznaczonych do wymiany (w ramach przelewu wewnętrznego – „złotówkowego” lub walutowego). 

Wybór konta docelowego z banku, który nie współpracuje z serwisem GieldaWalut.com, oczywiście będzie skutkował wydłużonym czasem księgowania standardowego przelewu. W przypadku przelewów „złotówkowych”, czas realizacji nie powinien przekroczyć 5 godzin. Czasy realizacji standardowych przelewów walutowych z GieldaWalut.com są natomiast typowe dla systemów SEPA (przelew w EUR) oraz SWIFT (przelewy w pozostałych walutach obcych z GieldaWalut.com – USD, GBP, CHF i RUB). Przelew w systemie SWIFT powinien zostać rozliczony w ciągu 2 – 3 kolejnych dni roboczych. Adresat przelewu SEPA krócej (przez jeden dzień roboczy) poczeka na środki wysłane z portalu GieldaWalut.com.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Pomimo konkurencyjnego kosztu przelewów SEPA i standardowych przelewów SWIFT, serwis GieldaWalut.com oferuje te operacje z takim samym czasem rozliczeń jak krajowe banki (SWIFT – 2 – 3 dni robocze, SEPA – 1 dzień roboczy).

Oferta przelewów z GieldaWalut.com – podsumowanie

Po tak obszernym omówieniu warunków wymiany walut i wykonywania przelewów z serwisu GieldaWalut, można pokusić się o krótkie podsumowanie. Nasza analiza wskazuje, że osoby wysyłające pieniądze z opisywanej giełdy (również za granicę), mogą liczyć na korzystne warunki cenowe. Szczególnie ciekawie przedstawia się możliwość wykonania standardowego przelewu międzynarodowego (SWIFT) w dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim, franku szwajcarskim lub rublu rosyjskim za jedyne 9,00 zł (stała stawka). W przypadku zdecydowanej większości krajowych banków, za taką operację zapłacimy przynajmniej 20 zł – 25 zł. Duże przelewy SWIFT z banków, będą jeszcze droższe (nawet 3 – 4 razy). Jeżeli chodzi o ofertę walutowych przelewów ekspresowych z GieldaWalut.com, to wydaje się, że wspomniane transfery zainteresują głównie przedsiębiorców. Z myślą o takich klientach biznesowych, GieldaWalut.com mogłaby wprowadzić opcję ekspresowych przelewów w rublu rosyjskim.

Warto również wspomnieć, że opisywana giełda od niedawna oferuje darmowe i szybkie przelewy wewnętrzne do nowego banku (Millennium). Na liście takich partnerskich banków, brakuje jeszcze ING Banku Śląskiego, który prowadzi dużą liczbę kont osobistych. Być może w niedalekiej przyszłości uda się wyeliminować tę lukę.

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Payholding
Kraj: Polska
Rok powstania: 2012
Wypróbuj » GiełdaWalut - transfery międzynarowe
Oferta
Godziny transakcji: 24/7
Min. kwota trans.: -
Maks. kwota trans.: -
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: -
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: natychmiastowe automatyczne księgowanie środków wpłacanych oraz wypłacanych przez Klientów oraz ich widoczność w portfelu. Przelewy ekspresowe. Banki zintegrowane z platformą. Obsługa wszystkich banków w Polsce i na świecie. Zdobyte 4 Certyfikaty: Certyfikat "Dobra Marka 2016", "Laur Eksperta 2016 / 2017","Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2016", "Laur Konsumenta 2017", jak również certyfikaty "Rzetelna Firma" oraz "Firma Wiarygodna Finansowo".
Obsługiwane waluty: CHF, Kurs EURO w kantorach internetowych, GBP, PLN, RUB, USD
Wypróbuj » GiełdaWalut - transfery międzynarowe
Support
-
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0
Koszt transferu: -
Koszty wymiany walut: 0,08% - 0,20%
Wypróbuj » GiełdaWalut - transfery międzynarowe
comments powered by Disqus