Newsletter

EasySend - Fast i Superfast przelewy walutowe - Walutowe transfery pieniężne

EasySend - Fast i Superfast przelewy walutowe

EasySend to operator transferów zagranicznych skupiony przede wszystkim na rynku brytyjskim i polskim. Dodatkowo, EasySend oferuje darmowe (wszystkie!) przelewy z PL do UK.

w tym przypadku mamy wyjątkową koncentrację na przelewach – w zasadzie zakładając konto ES, nie mamy wyjścia, zanim cokolwiek zrobimy musimy przygotować transfer pieniężny;)

Przelewy walutowe – popularność tego typu serwisów

Ostatnio mamy do czynienia z prawdziwym wysypem serwisów oferujących przelewy międzynarodowe.

Takie portale korzystają z drogi, jaką wcześniej wytyczył np. CurrencyFair.

Działalność międzynarodowych operatorów płatniczych jest ułatwiona przez wysokie koszty, jakie większość banków nalicza za przelewy międzynarodowe.

EasySend jest jednym z serwisów reklamowanych jako alternatywa dla „drogich” banków. Ze względu na zainteresowanie ze strony naszych czytelników, postanowiliśmy opisać (w dalszej części) sposób zakładania konta i wykonywania przelewów w EasySend. Osoby zainteresowane ofertą wspomnianego portalu, przy okazji dowiedzą się czegoś więcej na temat dostępnych funkcji oraz kosztów i czasu przelewów.

EasySend – Przelewy, Transfery, Przekazy

Zakładając konto w Easy Send powinniśmy mieć na uwadze, że serwis ten jest w 100% dedykowany przelewom międzynarodowym i swoją ofertę dopracował przede wszystkim w tym zakresie.

Da się także zauważyć, że twórcy operatora, który działa już przeszło 10 lat  od początku postawili na rynek UK i PL – stąd support w tych dwóch językach oraz polskie biuro w kraju.

 

  • EasySend

* Załóż darmowe konto w EasySend *

Przelewy za pośrednictwem Easy Send i ich koszt

DARMOWE (wszystkie!) przelewy walutowe z Polski do UK

Niewiele firm realizuje przelewy z Polski UK.

EasySend je oferuje i są to przelewy darmowe! – nie są pobierane żadne opłaty niezależnie od kwoty i liczby wysyłanych miesięcznie przelewów.

Przelewy z UK za granicę

Pierwszy przelew w Easy Send dostaniemy za darmo!

Kolejne przelewy będą nas kosztować w zależności od wybranej opcji czasu operacji:

  • Przelew Easy Send Fast: 2 GBP (przelew dojdzie w 24h) i co dziesiąty transfer dostaniemy za darmo
  • Przelew Easy Send superFast: 5 GBP (przekaz dojdzie nawet w 10 minut)

Trzeba podkreślić, że taka wariantowa oferta jest bardzo interesująca. Są na pewno klienci, którym bardzo się śpieszy i wtedy transfer pieniędzy w 10 minut jest dla nich wybawieniem. Tym bardziej, że droższa opcja wcale nie jest taka droga skoro zapłacimy za nią 5 GBP niezależnie od sumy przelewu.

Ciekawą opcją, szczególnie dla osób wysyłających gotówkę jest odbiór pieniędzy na poczcie.

EasySend

Firma EasySend działa już od 2006 r.

Easy Send działa przeszło 10 lat i tym samym jest jednym z najbardziej doświadczonych, najdłużej osadzonych na rynku serwisów transferów walutowych.

Firma chwali się, że w imieniu swoich klientów przetransferowała już przeszło 350 mln GBP, a łączne oszczędności klientów sięgają blisko 20 mln GBP.

Korzystnie i pewnie

Easy Send eksponuje następujące korzyści wynikające z wyboru jej usług:

  1. niskie koszty
  2. krótkie czasy przelewów walutowych
  3. dobre kursy przewalutowania
  4. fachowa i użyteczna obsługa
  5. wielość obsługiwanych walut
  6. wygoda korzystania

EasySend

* Załóż darmowe konto w EasySend *

Dla firm i osób fizycznych

Easy Send obsługuje nie tylko osoby prywatne, ale także firmy.

EasySend

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo technologiczne

Firma EasySend wykorzystuje protokoły bezpieczeństwa, w tym ssl i ssh o długości klucza nie mniejszej niż 128 bitów. Według jej zapewnień, jest też przeprowadzany systematyczny backup danych.

Bezpieczeństwo prawne

EasySend LTD posiada status Licensed Money Transmitter w brytyjskim HMRC, a także posiada zezwolenie brytyjskiej komisji nadzoru finansowego (FCA)

Jej oddział w Polsce posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak założyć konto w EasySend i korzystać z usługi

Niewielkie kwoty można wysyłać już po szybkiej rejestracji …

Portal EasySend niedawno został uwzględniony w naszym zestawieniu operatorów płatniczych (patrz pierwsza grafika).

Dlatego konto w EasySend można zupełnie bezpiecznie założyć poprzez link umieszczony na Kurencja.com. W tym celu, trzeba kliknąć przycisk z napisem „Wypróbuj >” (patrz poniżej). Po naciśnięciu tego przycisku, zostaniemy przekierowani na stronę rejestracyjną operatora płatniczego.

EasySend

Po przeniesieniu się z portalu Kurencja.com, zobaczymy pola przeznaczone do wpisania swojego adresu e-mail.

Na tej stronie rejestracyjnej znajdują się również linki do regulaminu oraz filmu pokazującego zasady działania serwisu. Co ważne, regulamin jest dostępny w języku polskim.

Kolejną zaletą jest całkowite przetłumaczenie serwisu i możliwość uzyskania pomocy udzielanej w języku polskim (przez gdański oddział firmy EasySend Ltd).

Wróćmy jednak do tematu rejestracji. Po wpisaniu swojego adresu e-mail i kliknięciu przycisku „ZAREJESTRUJ SIĘ”, zostajemy przeniesieni do kolejnej strony rejestracyjnej.

EasySend

Następna strona umożliwia podanie hasła i kontynuowanie tradycyjnej rejestracji albo rejestrację poprzez Facebooka/Google (patrz kolejna grafika).

W naszym poradniku, pokazujemy tradycyjny wariant, gdyż rejestracja przez Facebooka/Google jest bardzo łatwa.

Przed kliknięciem przycisku „ZACZNIJ PRZELEWAĆ PIENIĄDZE”, trzeba najpierw zaakceptować regulamin serwisu.

Internauta może również wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych od EasySend (w tym również kodów promocyjnych).

Po zatwierdzeniu wyboru, EasySend wyśle e-maila potwierdzającego rejestrację.

W tej wiadomości otrzymamy numer klienta, którego później można używać do logowania (zamiast e-maila). Wiadomość rejestracyjna do EasySend zawiera jeszcze jedną ciekawą informację. Okazuje się bowiem, że pomysłodawcą tego serwisu jest Polak – Robert Lewandowski. To tłumaczy dostosowanie portalu do potrzeb polskich klientów.

EasySend

Najpierw podajemy dane i dopiero później wysyłamy środki

W e-mailu rejestracyjnym znajdziemy również link, który pozwala na zalogowanie się i zlecenie pierwszego przelewu. Logowanie do EasySend jest możliwe także bez wykorzystania wspomnianego linku (poprzez stronę główną).

Po podaniu naszego e-maila/numeru klienta oraz hasła, od razu można zlecić pierwszy przelew (patrz poniższa grafika). Wartość tej operacji jest ograniczona dla osób, które nie prześlą skanów odpowiednich dokumentów. Kwestię dodatkowej rejestracji omówimy w ostatniej części poradnika. Na razie skupmy się na pierwszym przelewie.

W kalkulatorze walut widocznym po zalogowaniu do serwisu, możemy wybrać kraj nadawcy i odbiorcy oraz przesyłaną kwotę. Warto zwrócić uwagę, że EasySend w razie potrzeby umożliwia automatyczną konwersję środków (np. ze złotych na funty brytyjskie).

Obsługiwane waluty to USD, GBP, PLN, EUR, CHF, BGN, HUF, SEK, CZK, AUD, NOK). Serwis przewiduje dwie początkowe waluty przelewu: PLN (przy przelewie z Polski) oraz GBP (przy przelewie z Wielkiej Brytanii).

Zarówno funty jak i złote, można wymienić na inne waluty (wskazane powyżej). Serwis EasySend jest przeznaczony nie tylko dla osób przelewających pieniądze na linii Polska – Wielka Brytania. Przelewy z Polski i Wielkiej Brytanii można wysłać również do 28 innych krajów (m.in. Niemiec oraz Holandii).

Poniżej kalkulatora znajdują się informacje o zastosowanym kursie wymiany oraz koszcie i czasie przelewu (patrz poniższa grafika). W analizowanym przykładzie, jako nowi klienci EasySend korzystamy z darmowego przelewu standardowego (Przelew Fast). Taka operacja jest bezpłatna również po zapłacie za każde osiem wcześniejszych przelewów.

Przelew Fast poza darmowym pakietem kosztuje 2 funty jeśli jest wykonywany z Wielkiej Brytanii do Polski i uwzględnia automatyczne przewalutowanie (GBP → PLN). Środki wysłane w ten sposób (do godziny 11:00 czasu brytyjskiego), mogą znaleźć się na koncie adresata już wieczorem. Przelew SuperFast z Wielkiej Brytanii do Polski jest realizowany w ciągu 10 minut (pod warunkiem zlecenia do 14:00 czasu brytyjskiego) i kosztuje 5,0 funtów (płatność na konto) lub 3,90 funta (odbiór na poczcie).

W analizowanym przykładzie, przelewamy środki z Polski do Polski (z przewalutowaniem PLN na GBP). Taka operacja poza darmowym pakietem kosztuje 25 zł. Po zatwierdzeniu wyboru (przycisk „PRZEJDŹ DALEJ”), zostaniemy przeniesieni do kolejnego formularza.

EasySend

Następny formularz służy do podania danych adresata (imię, nazwisko oraz e-mail do wysłania ewentualnego powiadomienia o przelewie).

W dalszej kolejności, trzeba podać walutę docelowego konta oraz jego numer (format IBAN) i kod SWIFT/BIC banku adresata.

Serwis umożliwia również wpisanie tytułu przelewu. Po sprawdzeniu podanych informacji, klikamy przycisk „PRZEJDŹ DALEJ”. System automatycznie zapisze dane adresata przelewu, które będziemy mogli później łatwo użyć.

Nie wiesz, co to jest kod SWIFT/BIC lub numer IBAN? Sprawdź w naszym słowniku >

EasySend

W kolejnym formularzu musimy podać swoje dane (płeć, imię, nazwisko, adres, numer telefonu i kraj zamieszkania).

Wpisanie tych informacji jest wymagane przy pierwszym przelewie, bo serwis automatycznie zapamiętuje podane informacje.

Można je zmienić w swoich ustawieniach konta. Nadawca przelewu może zrezygnować z podawania wymaganych informacji, ale wtedy przelew zostanie wstrzymany do czasu ich uzupełnienia. Gdy wszystkie rubryki są już wypełnione, trzeba kliknąć przycisk „ZATWIERDŹ PRZELEW” (patrz poniżej).

EasySend

Kolejny ekran przypomni nam wartość przelewu i zaprezentuje możliwe opcje wpłacenia środków (patrz poniższa grafika). W naszym przykładzie, możliwy jest tylko przelew na konto. Osoby wysyłające środki np. z Wielkiej Brytanii, dodatkowo mogą przesłać pieniądze przy pomocy karty debetowej.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku EasySend zastosowano wygodne rozwiązanie. Klient najpierw zleca przelew, a dopiero później go opłaca. Po wpłynięciu środków na konto EasySend, serwis automatycznie przesyła je do docelowego odbiorcy. Dzięki temu, nie trzeba najpierw doładowywać swojego konta walutowego, a później logować się ponownie w celu zlecenia przelewu.

W razie rezygnacji, nieopłacony przelew można łatwo i bezpłatnie anulować poprzez opcję „Anuluj przelew” (patrz poniższa grafika). Wówczas potwierdzenie anulowania przelewu zostanie wysłane na adres e-mailowy. Warto wspomnieć, że odpowiednią wiadomość e-mail, klient otrzymuje również po zleceniu przelewu.

Po wybraniu opcji opłacenia przelewu przez konto bankowe (przyciskiem „ZAPŁAĆ PRZELEWEM”), przechodzimy do kolejnego okna.

EasySend

Jeżeli wybraliśmy opcję zapłaty przelewem, to w kolejnym oknie system poda dane, które będą potrzebne po zalogowaniu się do banku (np. numer konta EasySend). Warto zwrócić uwagę na prawidłowe skopiowanie pięciocyfrowego tytułu płatności. Ten numer pozwala na zidentyfikowanie adresata przelewu przez EasySend (patrz kolejna grafika).

EasySend

Po skopiowaniu informacji potrzebnych do przelewu albo podaniu danych niezbędnych do płatności kartą, możemy wylogować się z serwisu. Gdy wpłata trafi na konto EasySend, system wyśle odpowiednie potwierdzenie na adres e-mail. Będzie to również komunikat, że serwis przekazał środki do adresata (patrz kolejna grafika).

EasySend

Potwierdzenie realizacji przelewu zobaczymy również po kolejnym zalogowaniu się do EasySend. Warto zwrócić uwagę, że system pokaże nam również, ile przelewów pozostało do kolejnego bezpłatnego przelewu Fast (patrz poniższa grafika).

EasySend

Wysyłanie ponad 300 GBP wymaga drobnych formalności …

Wcześniej tylko wspomnieliśmy o pewnych ograniczeniach kwot przesyłanych za pośrednictwem Easy Send. Teraz można już rozwinąć ten temat.

Po sprawdzeniu warunków funkcjonowania serwisu okazuje się, że osoby wysyłające miesięcznie do 300 GBP, nie muszą dokonywać dodatkowego uwierzytelnienia.

Taka procedura rejestracyjna będzie wymagana przy większych przelewach. Informuje nas o tym komunikat widoczny po zalogowaniu się do serwisu (patrz powyżej). Po kliknięciu opcji „uzupełnij profil” pokaże się okno, w którym można zmodyfikować swoje dane i przesłać dokumenty potrzebne do weryfikacji (patrz poniżej).

EasySend

Warto wspomnieć, że serwis EasySend na swojej stronie podaje, jakie dokumenty są potrzebne do wykonania dodatkowej rejestracji (patrz kolejna grafika). Przykładowo wysyłanie kwoty do 6000 funtów miesięcznie, wymaga przesłania skanu dowodu osobistego i skanu dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. W razie problemów, zawsze można skorzystać z infolinii albo czatu z konsultantem (patrz poniższa grafika).

EasySend

Warto dodać, że nasz poradnik prezentuje tylko najważniejsze informacje na temat możliwości serwisu EasySend.

Osoby zainteresowane innymi kwestiami mogą zapoznać z się z sekcją „Kontakt i pomoc” widoczną w głównym menu (na stronie startowej). Znajdziemy tam odpowiedzi na różne pytania, które mogą pojawić się przy korzystaniu z EasySend.

 

Zaraz po założeniu konta w EasySend zostaniemy przekierowani do dokończenia wysyłania pierwszego darmowego przelewu.

 

EasySend

Zarabianie z Easy Send

Podobnie jak w przypadku innych firm transferów walutowych, również u tego operatora jest prowadzony program poleceń i każdy kto promuje usługi Easy Send znajomym może liczyć na 10 GBP od każdego poleconego.

 

Easysend

* Załóż darmowe konto w EasySend *

 

Dane podstawowe
Nazwa, firma: EasySend Ltd
Kraj: Wielka Brytania
Rok powstania: 2006
Wypróbuj » EasySend - Fast i Superfast przelewy walutowe
Oferta
Godziny transakcji: 24 h poza weekendami
Min. kwota trans.: brak
Maks. kwota trans.: brak
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: przelew bankowy, karta bankoowa
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: DARMOWE (wzystkie!) przelewy walutowe z Polski do UK.
Przelew SuperFast docierający do adresata w 10 minut. Przelew z odbiorem na poczcie. Co dziesiąty przelew Fast gratis. Program poleceń.
Obsługiwane waluty:
Wypróbuj » EasySend - Fast i Superfast przelewy walutowe
Support
Polska i angielska strona www oraz pomoc
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0
Koszt transferu: pierwszy przelew za darmo, kolejne już od 2 GBP za 1000 GBP, co 10. transfer gratis
Koszty wymiany walut: jedne z najniższych spreadów na rynku
Wypróbuj » EasySend - Fast i Superfast przelewy walutowe
comments powered by Disqus