Newsletter

CurrencyFair - globalny operator, polski support - Walutowe transfery pieniężne

CurrencyFair - globalny operator, polski support

CurrencyFair jest międzynarodowym operatorem serwisu transferów pieniężnych, którego zasięg jest szerszy niż polskiego GLOBALtransfer, ale w rzeczywistości jest to tylko różnica marketingowa – o kilka bardziej egzotycznych krajów i walut, gdzie możemy wysłać pieniądze. Serwis CurrencyFair, jest dostępny tylko dla użytkowników z obszaru Europy.

Serwis CurrencyFair powstał w 2010 roku i ma swoje biura w Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii.

CurrencyFair cechują konkurencyjne ceny wymiany walut i przelewów oraz dwa tryby wymiany walut: społecznościowy (Marketplace) i kantorowy (QuickTrade).

Polski użytkownik zapewne doceni polskojęzyczną wersję serwisu www CurrencyFair oraz support w języku polskim, chociaż oczywiście nie są one na takim poziomie jak w przypadku natywnego, polskiego serwisu GLOBALtransfer.

Jak skorzystać z CurrencyFair

Po tym jak założymy, potwierdzimy konto i prześlemy skany dokumentów, aby w pełni skorzystać z funkcjonalności CurrencyFair (te niedogodności są typowe przy transferach większych niż 1 000 Euro i nie dotyczą tylko tego operatora) pojawi się nasz portfel i opcje typowe dla tego typu serwisów:

  • wpłata
  • wymiana
  • przelew

Wpłacając złotówki do portfela musimy się liczyć, że potrwa to parę godzin, max. 1 dzień roboczy, ale najczęściej nie będzie to “od razu” – CurrencyFair ma polskie konto w Danske Bank Poland, który niestety nie należy do najbardziej popularnych…

Oczywiście można też wpłacić inne waluty. CurrencyFair obsługuje aż 17 walut: PLN, CZK, USD, EUR, GBP, SEK, NOK, DKK, RON, UAE, AUD, CAD, CHF, GBP, NZD, USD, ZAR.

Walutę, jaką chcesz wymienić w serwisie, możesz wymienić po kursie operatora (QuickTrade) lub też w modelu społecznościowym (Marketplace), gdyż CurrencyFair prowadzi także giełdę walutową dla swoich użytkowników. Druga metoda (społecznościowa – Marketplace) jest oczywiście tańsza (zaledwie 0,15% za przewalutowanie), ale niestety czasem musisz poczekać, aż kurs będzie odpowiadał Tobie.

Wysłać pieniądze (oczywiście w jednej z obsługiwanych walut) można już niemal na cały świat (w tym do tak egzotycznych miejsc jak:  Antigua i Barbuda, Bhutan, Czad, Samoa, czy Wallis i Futuna.

Ile kosztuje korzystanie z CurrencyFair

Oczywiście, założenie i prowadzenie konta w CurrencyFair jest bezpłatne. Zapłacimy za przewalutowania i przelewy waluty na konta docelowe:

1. Wymiana walut

W zależności od modelu wymiany (społecznościowy lub kantorowy) zapłacimy:

  • średnio 0,15% – wymiana społecznościowa, Marketplace
  • średnio 0,4-0,5% – model kantorowy, QuickTrade

Mówiąc “średnio” trzeba mieć na myśli różnicę wobec kursu rynkowego (forex).

2. Koszt przelewów (transferów)

Środki po wymianie można przelać do wspomnianych wyżej krajów (de facto cały świat), można też wysłać do siebie zwrotnie – jeśli CurrencyFair wykorzystamy w funkcji “kantoru internetowego”.

Koszt przelewu (transferu) w CurrencyFair wynosi 3 Euro niezależnie od kwoty przelewu. Oznacza to, że CurrencyFair jest najbardziej opłacalne, kiedy wymieniamy i przelewamy znaczne kwoty do egzotycznych krajów.

Analiza CurrencyFair – podsumowanie

CurrencyFair jest ciekawą opcją, jeśli chcemy wysyłać znaczne kwoty w mniej popularnych walutach i do bardziej egzotycznych krajów. Wówczas skorzystamy na wyraźnie niższych opłatach niż w bankach. Korzyścią dla polskich użytkowników jest też na pewno polska wersja serwisu www.

Załóż bezpłatne konto w CurrencyFair i przetestuj sam ofertę operatora.

Dane podstawowe
Nazwa, firma: CurrencyFair ltd
Kraj: Irlandia
Rok powstania: 2010
Wypróbuj » CurrencyFair - globalny operator, polski support
Oferta
Godziny transakcji: nd 21-pt 21
Min. kwota trans.: -
Maks. kwota trans.: -
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: wpłat można dokonywać przelewem bankowym albo kartą kredytową
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: -
Obsługiwane waluty: CHF, Kurs EURO w kantorach internetowych, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, NOK, PLN, RON, SEK, UAE, USD, ZAR
Wypróbuj » CurrencyFair - globalny operator, polski support
Support
telefoniczny i emailowy w godzinach: nd 21-pt 21
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszt założenia rachunku: 0
Koszt transferu: 10 zł
Koszty wymiany walut: 0,15%-0,5%
Wypróbuj » CurrencyFair - globalny operator, polski support
comments powered by Disqus