Newsletter

Bitbay - giełda kryptowalut - Kryptowaluty

Bitbay - giełda kryptowalut
Polskie korzenie, obsługa walut fiat

Bitbay jest największą giełdą z polskim rodowodem – powstała w Polsce, ale w 2018 r. została przeniesiona na Maltę. Mimo migracji za granicę Polacy nadal stanowią główną grupę klientów giełdy, która zresztą robi wszystko aby z punktu widzenia polskich użytkowników nic nie zmieniło się jeśli chodzi o wygodę korzystania z platformy.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitbay – opis

Giełda Bitbay powstała w 2014 r. w Katowicach i dzięki dynamicznemu rozwojowi szybko zdobyła pozycję największej polskiej giełdy kryptowalut.

Bitbay na początku walczyła przede wszystkim z mocnym na polskim rynku Bitmarketem, ale dodając szybko nowe kryptowaluty, rozwijając platformę transakcyjną (start nowej, lepszej wersji giełdy, we wrześniu 2018 r. – tuż przed boomem na rynku krypto) oraz prowadząc intensywny marketing, stała się niekwestionowanym leaderem wśród polskich krypto inwestorów i traderów.

Dzisiaj z Bitbaya korzysta ponad 1 milion użytkowników, którzy mogą handlować na ponad 110 rynkach. W firmie pracuje ponad też 200 osobowy zespół fachowców.

Bitbay – zalety

Z punktu widzenia Polaka zainteresowanego handlem kryptowalutami Bitbay ma ewidentne zalety w porównaniu z globalną konkurencją.

Przede wszystkim dla Polaków

Koncentracja na polskich klientach skutkuje tym, że giełda prowadzi swoją stronę www po polsku. Materiały, wsparcie klientów, infolinia również “mówią do nas” po polsku.

Co jeszcze ważniejsze, wpłacając środki fiat (giełda Bitbay jest giełdą bramkową – można do niej wpłacić fiaty, kupić za nie crypto, a te ew. przelać na inne giełdy), możemy to zrobić za pomocą przelewu z polskiego banku, czy nawet na poczcie.

Dobra oferta – wiele rynków, ciekawe kryptowaluty

Giełda Bitbay oferuje ponad 100 różnych rynków (par fiat-crypto i crypto-crypto), przy czym dla wielu ciekawych kryptowalut i tokenów jest jedynym operatorem, który oferuje pary do złotówki.

Co więcej, Bitbay jest dosyć dużą giełdą na całym rynku (pierwszą w naszym regionie, 3. w całej Europie), dlatego też jest w stanie oferować zadowalające obroty i płynność, nawet na mniej popularnych parach.

Ciągły rozwój ilościowy i jakościowy

Bitbay stale wprowadza nowe kryptowaluty i tworzy z nimi nowe pary walutowe. Ale wraz z rozwojem ilościowym idzie też w parze rozwój jakościowych elementów oferty.

Giełda z czasem przygotowała dla swoich klientów m. in.:

  • bezprowizyjny kantor wymiany walut fiat
  • wersję Pro swojej platformy transakcyjnej
  • aplikację mobilną na Androida i iOS

Przedstawiciele giełdy są też aktywnym uczestnikiem inicjatyw rynkowych oraz starają się wpływać na instytucjonalny rozwój kryptowalut w Polsce. Bitbay jest stałym uczestnikiem targów, konferencji. Często także zdobywa branżowe nagrody.

Wady giełdy Bitbay

Trudno wskazać jakieś zasadnicze niedogodności w korzystaniu z giełdy Bitbay. Specyfika handlu kryptowalutami jest jednak taka, że nawet największe giełdy nie dysponują pełną listą rynków, jakie można stworzyć z ponad 2 000 dostępnych kryptowalut.

Dla wielu użytkowników Bitbay z jej mocną płynnością na BTC, ETH, LTC, czy LSK, a wszystko to w parach do PLN będzie rozwiązaniem optymalnym. Inni mogą wykorzystać Bitbay jako gateway (wpłata PLN-zakup-kryptowalut-przelew na inną giełdę, która nie obsługuje fiatów) i przenieść swój handel na inną giełdę.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Jak zacząć korzystać z Bitbay

Polak chcący zacząć handlować na kryptowalutami powinien na Bitbay czuć się swobodnie i pewnie. Giełda jest dosyć intuicyjna i potrzeba niewiele czasu aby się z nią oswoić.

Założenie konta na giełdzie Bitbay

Kiedy klikniemy na stronie giełdy Bitbay w link Zarejestruj się otrzymamy pierwszą planszę, gdzie wybieramy metodę rejestracji. Domyślną drogą jest adres e-mail i tak wybieramy:

Giełda Bitbay

W następnym kroku podajemy nasz adres email (będzie wykorzystanym do komunikatów, potwierdzeń, może też być loginem) i zaznaczamy konieczne zgody:

Na naszą skrzynkę dostaniemy e-mail od Bitbay, a po aktywacji nowego rachunku, ustawieniu haseł będziemy mogli przejść na nasze konto na giełdzie.

Ustawienia konta

Giełda Bitbay umożliwia nam korzystanie z giełdy w trybie niezweryfikowanym, ale w zasadzie tryb nadaje się wyłącznie do bardzo prostych operacji, kiedy możemy się zapoznać z samą giełdą. Wcześniej, czy później klient musi przejść proces weryfikacji swojego konta na giełdzie. Cóż, AML, KYC itd….

Po weryfikacji możemy między innymi wpłacać i wypłacać fiat i crypto na giełdę i z giełdy.

W ustawieniach konta, możemy m. in.:

  • ustawić język obsługi
  • zmieniać kanały powiadomień (email, tel.)
  • zmieniać hasło do konta
  • ustawić API
  • skonfigurować faktury
  • ustawić parametry bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Bitbay

Spośród dostępnych ustawień dla naszego konta najważniejsze na pewno są te dotyczące bezpieczeństwa. Bitbay oferuje 2FA (poprzez email lub Google Authenticator).

Sama giełda, ze swojej strony pracuje nad zapewnieniem jak największego poziomu bezpieczeństwa. W zasadzie w sieci częściej mówi się o pewnych uciążliwościach w korzystaniu z giełdy – co wynika z jej wysokich standardów bezpieczeństwa, niż jej niewiarygodności, czy niestabilności.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Handel kryptowalutami na giełdzie Bitbay

Bitbay, jak każda giełda kryptowalutowa, wymaga pewnego oswojenia  przetestowania działania, składania zleceń, wpłat, wypłat itd. Jednak do dość szybkim czasie mechanika samej platformy wejdzie nam w krew i nie powinna sprawiać problemów z użytkowaniem.

Wersja podstawowa giełdy

Bitbay działa przede wszystkim w trybie podstawowym. Wersja PRO jest na razie w wersji Beta, a sama wersja “normalna” jest wystarczająca dla większości, nawet bardziej zaawansowanych użytkowników.

W lewej kolumnie widzimy panel nawigacji. W środku wykres (wykresy pochodzą od cenionej platformy TradingView) wybranej kryptowaluty (w naszym przykładzie jest to Lisk) oraz pod nim orderbook – zlecenia kupna i sprzedaży.

Składanie zleceń jest proste, ale musimy ich kilka złożyć aby posługiwać się platformą intuicyjnie.

Giełda Bitbay

Giełda zaawansowana

Jak wspomniano, ta wersja giełdy Bitbay jest jeszcze w wersji Beta, ale na pewno jest to krok w kierunku jeszcze bardziej wymagających i bardziej nawykłych do rynkowych platform transakcyjnych użytkowników.

Bitbay w ver. Pro jest domyślnie w ciemnym odcieniu, ale może go łatwo zmienić na jaśniejszy jeśli ktoś woli. Podobnie łatwo można zmienić jeden z 4 różnych układów platformy.

Rodzaje zleceń na giełdzie Bitbay

Bitbay udostępnia swoim użytkownikom typową porcję zleceń wymiany kryptowalut:

-zlecenia market (po aktualnej cenie rynkowej)

-zlecenia z limitem (czekające na dojście ceny do określonych poziomów)

oraz więcej, giełda dodatkowo oferuje zlecenia:

+stop Market

+fill or kill

+IOC

Handel OTC na Bitbay

Giełda Bitbay od lutego 2019 r. udostępniła także handel OTC dla większych inwestorów kryptowalutowych.

Jak deklaruje Bitbay: “technologia OTC pozwala uniknąć gwałtownych zmian kursu, które często pojawiają się na giełdach w momencie zakupu lub sprzedaży dużej ilości kryptowalut w jednym zleceniu. Dzięki temu rozwiązaniu inwestorzy nie są narażeni na straty, a opłacalność ich inwestycji jest nieporównywalnie większa.”

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Jak przelać kryptowaluty na giełdę Bitbay

Bitbay jest giełdą obsługującą waluty fiat, możemy na nią więc wpłacać waluty z obydwu grup.

Wpłaty krypto

Wpłaty kryptowalut na giełdę Bitbay odbywają się według schematów znanych z innych tego typu platform.

Giełda dla każdej obsługiwanej kryptowaluty udostępniam na adres do wpłat, a czasami także tag (warto go wpisywać poprawnie, bo poszukiwania zaginionych kryptowalut, np. XRP mogą później trwać tygodniami…). Reszty dokonujemy już na giełdzie/portfelu z którego chcemy przelać crypto na Bitbay.

Wpłaty walut tradycyjnych

Bitbay obsługuje: PLN, USD oraz EUR. Złote możemy wpłacić przelewem (przelewy przychodzące są księgowane trzy razy dziennie), albo na poczcie. Dolary, czy euro możemy wpłacić przelewem bankowym.

Bitbay – jak dokonać transferu z giełdy

Również wypłaty na opisywaną giełdę są dokonywane w sposób typowy na rynku – kryptowaluty na zewnętrzne portfele (przelewy z Bitbay potwierdzamy mailowo/kodem GA), waluty fiat przelewem bankowym (PLN, EUR, USD), lub też w bankomacie, czy na poczcie (wyłącznie PLN).

Program partnerski Bitbay

Osoby chcące zarabiać dodatkowe środki (w kryptowalutach czy fiat) mogą przystąpić do programu partnerskiego, którego domyślny poziom nagrody wynosi 20% prowizji płaconej przez poleconego użytkownika.

Giełda Bitbay – podsumowanie

Bitbay jest na pewno giełdą bliską Polakom i wyjątkowo ustawioną pod ich oczekiwania. Nic dziwnego, że wśród miliona kont jakie obsługuje giełda, dominują konta z Polski. Nawet po formalnych przenosinach na Maltę niewiele tu się zmieniło – nadal możemy szybko i tanio dokonywać przelewów PLN na konta bankowe, giełd posiada polskojęzycznych pracowników, przybywa też par crypto-PLN.

Ogromną zaletą Bitbay, także z punktu widzenia tych użytkowników, którzy z różnych powodów preferują inne giełdy. Bitbay obsługuje waluty fiat, więc każdy kto docelowo chce handlować np. na Binance, może wykorzystać giełdę Bitbay jako bramkę do giełd nie obsługujących waluty tradycyjnych.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Pinewood Holdings Limited
Kraj: Malta
Rok powstania: 2014
Wypróbuj » Bitbay - giełda kryptowalut - Polskie korzenie, obsługa walut fiat
Oferta
Waluty Fiat: PLN, EUR, USD
Kryptowaluty: BTC, LTC, XMR, XRP, LSK, AMLT, BOB, ETH, GAME, BCC, BSV, DASH, BTG, XLM, XIN, KZC, ZEC, TRX, OMG, GNT, FTO, ZRX, BAT, REP, PAY, NEU, EXY, LML, BCP
Języki: polski, angielski, rosyjski, chiński, portugalski, hiszpański, niemiecki, francuski
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: Możemy wpłacić jedną z trzech walut fiat: PLN, EUR, USD (poprzez przelew bankowy, dla PLN także na poczcie) oraz oczywiście w formie depozytu każdej z notowanych 20 kryptowalut.

Wypłaty kryptowalut, wyglądają jak na każdej innej krypto giełdzie. Wypłaty walut tradycyjnych możemy dokować albo jako przelew bankowy, a w przypadku PLN także w formie wypłaty w bankomacie.
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Aplikacja mobilna, rynek OTC, program partnerski, akcje charytatywne.
Wypróbuj » Bitbay - giełda kryptowalut - Polskie korzenie, obsługa walut fiat
Support
Infolinia działa codziennie w godz. 8:00 - 20:00, do tego jest pomoc przez e-mail, chat, dobre materiały na stronie www.
Bezpieczeństwo
Giełda deklaruje, że bezpieczeństwo to jej priorytet. Występują tu: wymogi mocnego hasła, dwustopniowe logowanie, potwierdzenia akcji na koncie, szyfrowanie, autoryzacja przelewów, procedury AML i KYC
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Giełda nie pobiera oczywiście opłat za założenie, czy prowadzenie konta. Wy występuje też prowizja od transakcji typu Maker, a prowizje typu Taker można obniżyć, kiedy będziemy aktywnie handlować na giełdzie.
Wypróbuj » Bitbay - giełda kryptowalut - Polskie korzenie, obsługa walut fiat
comments powered by Disqus