Newsletter

Binance - Największa giełda kryptowalutowa na Świecie - Kryptowaluty

Binance - Największa giełda kryptowalutowa na Świecie
giełda kryptowalut o największych dziennych obrotach

Jeśli jeszcze nie masz konta na żadnej giełdzie kryptowalut, to Binance będzie najlepszym wyborem – duża, wiarygodna i płynna platforma, świetna na początek jak i do zaawansowanego tradingu kryptowalutami.

Binance powstała w szczycie bańki kryptowalutowej w 2017 r.

Giełda Binance chociaż powstała stosunkowo niedawno, bo w połowie 2017 r. szybko stała się rynkiem kryptowalutowym o największym dziennym obrocie i zasłużonym uznaniu użytkowników.

Popularność giełdy wynika przede wszystkim z dobrego startu – w grudniu 2017 r., kiedy wiele dużych giełd było tak zablokowanych, że nie przyjmowały nowych użytkowników, giełda Binance wciąż była w stanie rejestrować nowe konta.

Kolejne miesiące, kiedy rynek się znacznie uspokoił, Binance wykorzystała do szybkiego rozwoju i zapewnienia bezkonkurencyjnej oferty – przede wszystkim za sprawą:

 • niskich prowizji,
 • ogromnej liczby handlowanych kryptowalut i tokenów oraz;
 • wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa.

Obecnie, według obiektywnych źródeł danych (serwisy: CoinMarketCap, CoinPaprika), opisywana giełda może się pochwalić największym dziennym obrotem wśród wszystkich krypto giełd dostępnych na rynku. Liczba obsługiwanych klientów giełdy zbliża się już do 10 mln kont.

Sukces serwisu Binance wynika także z szybkiego tempa rozwoju i wprowadzania nowych elementów do oferty. Jakiś czas temu giełda wprowadziła możliwość zakupu BTC oraz ETH za pomocą karty kredytowej, uruchomiła wersję strony Binance Jersey z obsługą walut fiat, a niedługo zamierza także wystartować z giełdą zdecentralizowaną.

Giełda kryptowalut Binance – opis

Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalut pod względem dziennych obrotów, które kształtują się na poziomie około 1 mld USD dziennie. Co ważne, jest jedną z niewielu giełd kryptowalutowych nie posądzanych o manipulowanie wysokością raportowanego obrotu, co jest procederem nagminnym wśród dużych giełd azjatyckich.

Binance

Co sprawiło, że Binance – giełda, która weszła stosunkowo późno na rynek kryptowalutowy, szybko zyskała palmę pierwszeństwa, której nie oddała do teraz? Trudno wskazać jeden decydujący czynnik. Jej sukces jest wynikiem wielu przewag, w kilku istotnych z punktu widzenia użytkownika obszarach.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Binance – zalety

Swoją pozycję rynkową opisywana giełda zawdzięcza przede wszystkim:

 1. Ogromnej liczbie obsługiwanych kryptowalut i tokenów – ponad instrumentów, w parach z BTC, BNB, ETH, XRP, i stable coinami (USDT, PAX, TUSD, USDC, USDS), co daje imponującą liczbę ponad 450 rynków!
 2. Możliwości handlowania bez rejestracji do wysokości wypłat 2 BTC dziennie.
 3. Niskim opłatom transakcyjnym – opłaty od handlu na giełdzie są na średnim poziomie 0,1%, czyli są jednymi z najniższych na rynku. Do tego, każdy z użytkowników może łatwo jeszcze obniżyć te opłaty – wystarczy ustawić token giełdy Binance, czyli BNB jako środek rozliczania i płatności prowizji.
 4. Wysokiej stabilności i wydajności giełdy – engine giełdy radzi sobie bez problemu z wysoką liczbą zleceń na sekundę, mimo mnogości rynków i par walutowych.
 5. Wysokiemu poziomowi bezpieczeństwaBinance jest prawdopodobnie najbardziej narażoną na ataki giełdą kryptowalutową na świecie. Mimo to, do tej pory nie przytrafiła się jej żadna wpadka związana z bezpieczeństwem.
 6. Licznym wersjom językowym serwisu – giełda obsługuje następujące języki: polski, angielski, rosyjski, chiński, koreański, japoński, portugalski, hiszpański, niemiecki, francuski, turecki, włoski, indonezyjski oraz niderlandzki.
 7. Licznym promocjom, konkursom i nagrodom dla traderów.

Wady giełdy Binance

Korzyści z używania tej giełdy na pewno są znaczne i przeważają nad ew. niedogodnościami, a najlepszym tego potwierdzeniem jest dominująca na rynku pozycja samej giełdy.

Jeżeli chodzi o uwagi klientów, to najczęściej wśród minusów zgłaszają oni brak telefonicznego/chatowego supportu, czasem ktoś się skarży na nieczytelne wykresy, brak bardziej zaawansowanych zleceń, handlu z dźwignią, czy nieintuicyjny interface.

Ale są to już chyba kwestie subiektywne, wynikające z przyzwyczajenia, bo generalnie użytkownicy oceniają wysoko czytelność i łatwość korzystania z giełdy.

Jak zacząć korzystać z Binance

Giełda Binance szybko pozyskuje nowych klientów. Zawdzięcza to przede wszystkim szybkiemu i łatwemu zakładaniu kont, oraz możliwości handlu bez rejestracji do kwoty wypłat 2 BTC dziennie – co jest limitem wystarczającym dla większości traderów i inwestorów.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Założenie konta na giełdzie Binance

Aby założyć konto na największej giełdzie kryptowalutowej świata należy jedynie:

 1. Wejść na stronę Binance
 2. W menu po prawej stronie, o góry wybrać Zarejestruj się, po czym ukaże nam się krótki formularz (grafika poniżej), w którym wpisujemy adres email i wybieramy hasło:

Kiedy wypełnimy formularz i klikniemy klawisz  Zarejestruj się, otrzymamy od razu email z prośbą o weryfikację adresu, a przy okazji kilka szybkich rad dotyczących bezpieczeństwa konta:

Ustawienia konta

Po weryfikacji naszego adresu email możemy się zalogować na konto. Wpisujemy login, hasło i musimy przesunąć obrazek (puzzle) na swoje miejsce:

Po zalogowaniu możemy od razu zajrzeć na swoje konto i podnieść poziom jego bezpieczeństwa, poprzez np. wprowadzenie 2FA (Google Authentication);

 

czy dodatkową autoryzację SMSową operacji na koncie albo kod anti-phishingowy :

Bezpieczeństwo Binance

Od samego początku korzystania z giełdy Binance dostajemy informacje i przypomnienia abyśmy zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa:

Handel kryptowalutami na giełdzie Binance

Kiedy mamy już konto na giełdzie, możemy w zasadzie od razu zacząć inwestować w kryptowaluty, czy tradować nimi. Giełda ma dla nas dwie wersje: podstawową i bardziej zaawansowaną.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Wersja podstawowa giełdy

Binance w swojej podstawowej odsłonie ma jasny layout i układ przedstawiony niżej.

W lewej kolumnie mamy tutaj orderbook: zlecenia sprzedaży u góry, zlecenia zakupu u dołu, pomiędzy nimi cenę rynkową.

W środkowej części u góry widzimy wykres. Pod wykresem znajduje się formatka zleceń – możemy sprzedać, kupić daną kryptowalutę.

W prawej części ekranu giełdy podstawowej widzimy listę rynków, na których możemy handlować, z podziałem na pary z BNB, BTC, ETH, XRP, USDT i innymi stable coinami.

Giełda zaawansowana

Binance w wersji zaawansowanej różni się przede wszystkim dużo bardziej użytecznym wykresem, który jest znacznie większy, zawiera więcej wskaźników. Giełda zaawansowana w odróżnieniu od podstawowej ma domyślnie ciemne tło.

Rodzaje zleceń na giełdzie Binance

Na tej giełdzie mamy stosunkowo prosty system zleceń. Możemy kupić kryptowaluty po cenie rynkowej (zlecenie Market) lub ustawić zlecenie z limitem, które będzie czekać do czasu osiągnięcia przez cenę określonego poziomu.

Część użytkowników narzeka na ograniczone zlecenia tej giełdy i brak możliwości bardziej zaawansowanego handlu, jak np. brak handlu z dźwignią, brak krótkiej sprzedaży itd. Prawda jest jednak taka, że dla większości użytkowników prosty, a tym samym bardziej zrozumiały system zleceń giełdy Binance jest zupełnie wystarczający. Co zresztą potwierdza popularność i pozycja giełdy na rynku.

Zakup kryptowalut z użyciem karty

Giełda, która nie obsługuje walut fiat umożliwiła jednak zakup wybranych kryptowalut na swój portfel wykorzystując kartę kredytową. W ten sposób możemy kupić następujące kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, XRP, BCHABC.

Giełda akceptuje karty VISA oraz MasterCard i deklaruje, że zakupione kryptowaluty trafią na nasze konto na giełdzie w czasie 10-30 minut. Prowizja wynosi 3,5%, ale nie mniej niż 10 USD. Musimy pamiętać, że transakcja jest rozliczana w dolarach USD więc jeżeli nasza karta jest kartą złotową, to do kosztu transakcji dojdzie jeszcze koszt przewalutowania.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Generalnie opcja zakupu kryptowalut płacąc kartą jest szybsza i przez to droższa niż tradycyjna ścieżka: wpłata fiat na giełdę, która te fiaty obsługuje, zakup krypto i ich przelew na Binance, gdzie mamy więcej rynków, niższe prowizje i jeszcze inne subiektywne zalety.

Binance coin, BNB

Omawiana giełda posiada także swój token użytkowy: Binance coin, ticker: BNB.

Oprócz tego, że posiadając BNB możesz znacznie ograniczyć koszty na handlu na tej giełdzie, możesz nim także handlować. Tym bardziej, że jak spojrzymy na notowania BNB (wykres poniżej), jego kurs od jakiegoś czasu zachowuje się dużo lepiej innych kryptowalut, w tym nawet do BTC. Binance coin od dawna znajduje się w pierwszej dziesiątce kryptowalut o największej kapitalizacji.

Cena BNB

Skąd się bierze wartość BNB i jego trend wzrostowy. Przede wszystkim Binance coin jest tokenem użytkowym, który jest rzeczywiście używany – jako nośnik płatności na giełdzie, oraz jako środek wypłaty dla pracowników giełdy.

Nie bez znaczenia też jest pozycja giełdy (największa giełda kryptowalut o największym obrocie) oraz jej ciągły rozwój – użytkownicy i inwestorzy widzą, że właściciele Binance dotrzymują obietnic rozwojowych i ciągle wprowadzają nowe funkcjonalności, a to wszystko jeszcze powinno zwiększać zainteresowanie BNB.

Jak przelać kryptowaluty na giełdę Binance

Co do zasady Binance jest giełdą kryptowalutową bez walut fiat (wyżej napisaliśmy o możliwości zakupu kryptowalut za fiaty z użyciem kart kredytowych). Nie możemy zatem wpłacić na nią walut tradycyjnych.

Możemy tam wysłać jedynie kryptowaluty – zarówno z jakiegoś portfela, jak i z giełdy-bramki, która pozwala na wpłaty fiat, a następnie zakup kryptowalut (np. giełdy z polskim rodowodem Bitbay).

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Wpłaty krypto na giełdę Binance odbywają się w sposób typowy dla innych giełd – z zakładki Wpłaty/Deposits wybierasz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić, ukazuje się adres portfela (w postaci alfanumerycznej i QR kodu), czasem (jak np. w przypadku XRP) pojawia się także Tag do płatności.

Kiedy już dysponujemy adresem, możemy wejść na źródło naszej wpłaty (inna giełda, czy portfel) i tam dokonać przelewu krypto na giełdę Binance. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, za jakiś czas (najczęściej po kilku minutach) nasze kryptowaluty dotrą na giełdę Binance.

Binance – jak dokonać transferu z giełdy

Podobnie jak w przypadku wpłat, również wypłaty z Binance są ograniczone wyłącznie do krypto i są dosyć intuicyjne – nie powinny być żadną trudnością dla kogoś, kto dokonywał wypłat z innych giełd.

Wypłaty możemy dokonać albo wybierając pozycję Wypłaty/Withdrawals z menu, albo z poziomu sald naszego konta (ekran poniżej). Każda pozycja naszego konta oznacza inną kryptowalutę – możemy ją wypłacić, dokonać dodatkowego depozytu, albo przejść do handlu na giełdzie.

Obsługa giełdy

Z Binance możemy korzystać zarówno z poziomu komputera.  Ale giełda dostarcza też inne kanały obsługi, przede wszystkim bardzo dobrą aplikację mobilną, którą na pewno docenią użytkownicy, którzy preferują handel przez komórki. Aplikacja giełdy Binance jest dostępna dla Androida oraz systemu IOS Apple.

Portfel Binance

Opisywana giełda dostarcza także własny portfel do przechowywania kryptowalut:

Jest on dostępny jako aplikacja mobilna:

Do użytkownika należy zatem decyzja, czy utrzymywać środki na giełdzie (nie polecamy), czy na portfelu giełdy, albo na portfelu niezależnym.

Promocja Binance

Największa giełda kryptowalut świat swoją pozycję zawdzięcza nie tylko szeroką ofertą handlowanych kryptowalut i niskim kosztom transakcyjnym. Duża tu zasługa także mocnym działaniom marketingowym Binance.

Giełda stale organizuje wyścigi, konkursy dla klientów, a nagrody bywają bardzo atrakcyjne (w tym są to luksusowe samochody). Oczywiście aby móc zbliżyć się do cennych nagród przyznawanych za największy obrót w określonym czasie musimy dysponować pokaźnym portfelem.

Binance

Program afiliacyjny Binance

Giełda prowadzi własny program afiliacyjny, można zarabiać na polecaniu usług giełdy znajomym:

Możemy zarobić 20% albo 40% prowizji, jaką giełda pobierze od osoby, którą my poleciliśmy. Zatem zarabiamy tym więcej, im więcej polecona przez nas osoba dokonuje transakcji na giełdzie, a przede wszystkim im większe są to transakcje.

Kiedy możemy zarobić 20% a kiedy 40%? Pierwszy poziom jest domyślny, tyle zarabiamy “normalnie”. Jeżeli chcemy otrzymywać dwa razy więcej, czyli 40% prowizji musimy spełnić jeden warunek – musimy przetrzymywać na swoim koncie przynajmniej 500 BNB, co przy obecnej cenie daje blisko 20 tys. dolarów.

Binance Jersey

Niedawno giełda Binance uruchomiła wersję giełdy gdzie można wpłacać i wypłacać waluty fiat – Binance Jersey. Sama giełda jest bardzo podobna do swojego pierwowzoru, a dodatkowo możemy na niej używać walut tradycyjnych, takich jak: USD, EUR, GBP, KRW, RUB, CNY, JPY.

I tutaj jeszcze jedna informacja odnośnie programu partnerskiego, który dla dużej giełdy Binance opisaliśmy w poprzednim punkcie. Giełda Jersey również prowadzi swój program afiliacyjny, a prowizja dla partnerów w tym wypadku wynosi aż 80% prowizji, jaką giełda pobiera od poleconych przez nas osób.

Giełda Binance – podsumowanie

Opisana giełda jest podstawowym wyborem dla wielu inwestorów kryptowalutowych. Wynika to z paru powodów. Przede wszystkim liczby par kryptowalut, które giełda obsługuje – ponad 450 różnych rynków. Drugą kwestią jest wiarygodność i “realność” Binance na tle rynku.

Wiele dużych giełd kryptowalutowych, przede wszystkich tych z azjatyckim rodowodem tak naprawdę nie jest realnym wyborem dla inwestora, czy tradera. Wiele giełd azjatyckich nie daje bowiem możliwości założenie konta na nich przez osoby, które nie są obywatelami kraju z którego giełda pochodzi. Do tego dochodzi kwestia manipulowania obrotami przez inne duże giełdy, a handel na giełdzie, na której agresywnie działają jej boty na pewno nie jest dobrym miejscem do wysyłania tam pieniędzy.

Z punktu widzenia Polaka, który chce zainwestować w kryptowaluty Binance jest jednym z naturalnych rynków – jest solidna, wydaje się bezpieczna, ma dobrą ofertę i jest zarejestrowana na Malcie, czyli w Unii Europejskiej, a to może mieć znaczenie w przypadku problemów rynkowych, czy problemów samej giełdy. Jeżeli nie mamy kryptowalut, a chcemy skorzystać z opisywanej giełdy musimy wcześniej zakupić kryptowaluty na giełdzie, gdzie można wpłacić fiat (np. Bitbay) i następnie przelać kryptowaluty do Binance.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Dane podstawowe
Nazwa, firma: Binance Europe Services Limited
Kraj: Malta
Rok powstania: 2017
Wypróbuj » Binance - Największa giełda kryptowalutowa na Świecie - giełda kryptowalut o największych dziennych obrotach
Oferta
Waluty Fiat: Brak, chociaż od I kw. 2019 r. giełda umożliwia zakup BTC i ETH za pomocą karty kredytowej
Kryptowaluty: Ponad 450 par kryptowalutowych. Największy na świecie rynek Bitcoina, altcoinów, stable coinów i tokenów. Binance wyemitowała także swój token użytkowy: Binance Coin, BNB, który obecnie: stanowi składnik par notowań z innymi walutami (np. BTC/BNB), jest nośnikiem płatności kosztów (prowizji) na giełdzie, jest walutą niezbędną do przeprowadzenia ICOs (LaunchPad) na giełdzie Binance, umożliwia wypłatę prowizji partnerskich w programie afiliacyjnym, a zestackowany na giełdzie Binance w liczbie nie mniejszej niż 500 BNB dodatkowo zwiększa prowizję wypłacaną partnerowi. Giełda ciągle dodaje nowe instrumenty i rozszerza pary dla istniejących. Począwszy od 2019 r. Binance przeprowadza nowe oferty monet (ICOs) za pomocą swojej infrastruktury i oczywiście z wykorzystaniem własnego tokena: Binance Coin, BNB.
Języki: polski, angielski, rosyjski, chiński, koreański, japoński, portugalski, hiszpański, niemiecki, francuski, turecki, włoski, indonezyjski, niderlandzki
Wersja mobilna: Tak
Wpłaty / Wypłaty: Kryptowaluty - wpłaty obsługiwanych walut, tokenów, coinów bez ograniczeń. Wypłaty do równowartości 2 BTC dziennie bez ograniczeń, większe wypłaty dziennie wymagają rejestracji. Binance nie przyjmuje wpłat (oraz oczywiście nie wypłaca) walut fiat, chociaż jest możliwy zakup BTC i ETH za pomocą karty kredytowe.
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Świetne narzędzia dla użytkowników, zarówno desktopowych, jak i mobilnych. Sama giełda w wariancie podstawowym (wystarczającym do normalnego użytkowania) i zaawansowanym (rozszerzone funkcjonalności dla traderów.
Binance poza giełdą krypto, oferuje swoim użytkownikom i odwiedzającym także: własny, bezpieczny portfel kryptowalutowy, platformę LauchPad, na której są sukcesywnie przeprowadzane ICOs nowych projektów, Binance Academy, dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat kryptowalut i stojącej za nimi technologii, fundację charytatywną, liczne laboratoria i repozytoria wiedzy i danych na temat technologii i rynku kryptowalut.
Wypróbuj » Binance - Największa giełda kryptowalutowa na Świecie - giełda kryptowalut o największych dziennych obrotach
Support
Giełda Binance świadczy pełen zakres wsparcia dla swoich klientów i użytkowników. Giełda ma dobre materiały pomocy, FAQ, ogłoszenia. Binance prowadzi także własny blog oraz udziela się w mediach społecznościowych: Telegramie, Facebooku, Twitterze, Reddicie, Instagramie, Steemicie, Medium, czy CoinMarketCap.
Bezpieczeństwo
Giełda Binance jest największą giełdą kryptowalutową, powstałą w w 2017 r. Jej obroty, liczba obsługiwanych rynków oraz najnowsza użyta technologia znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowników. W 2018 r. doszło do rzekomego ataku hackerskiego na giełdę Binance, ale była ona w stanie zablokować zajęte środki, łącznie z wcześniejszymi, legalnymi środkami hackerów, To wtedy padło stwierdzenie, że Binance jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która "okradła hackerów";). Oczywiście nawet w przypadku Binance użytkownicy, traderzy i inwestorzy powinni zachowywać środki ostrożności związane z handlem kryptowalutami na giełdach (przede wszystkim nie trzymać środków na giełdach, ale na bezpiecznych portfelach, stosować skomplikowane, długie, bezpieczne hasła, korzystać z aktualnych przeglądarek i aplikacji mobilnych, używać dobrych antywirusów itd.) Pewna specyfika dotyczy jedynie coina użytkowego giełdy - Binance coin, BNB. Trzymanie akurat tego tokenu na giełdzie Binance o tyle ma uzasadnienie, że w przypadku katastrofy na giełdzie Binance, jej zniszczenia, okradzenia, zdefraudowania środków same tokeny BNB też niewiele będą warte, nawet jeżeli przetrwają zawieruchę w bezpieczniejszym portfelu. Binance oferuje oczywiście Two-Factor Authentication (2FA).
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Koszty operacji na giełdzie Binance należą do jednych z niższych na rynku. Jest to oczywiście jeden z czynników sukcesu tej giełdy, która tak szybko zyskała dużą popularność i wysokie wolumeny. Średnia opłata transakcyjna na giełdzie Binance wynosi zaledwie 0,1%, a używając jak nośnika kosztów tokena giełdy - BNB (wystarczy to zaznaczyć w ustawieniach konta) można te opłaty obniżyć jeszcze o połowę. Również koszty przelewów z giełdy Binance sytuują ją wśród najniższych operatorów na rynku.
Wypróbuj » Binance - Największa giełda kryptowalutowa na Świecie - giełda kryptowalut o największych dziennych obrotach
comments powered by Disqus