Newsletter

Jak założyć konto w kantorze internetowym Lider Walut

Prosta i szybka instrukcja zakładania nowego konta u jednego z najciekawszych operatorów, do którego klientów przyciągają: jedne z najlepszych kursów, wyjątkowo intuicyjny serwis oraz wzorowa obsługa transakcji

 

Lider Walut - wyjątkowe kursy dla frankowców i nie tylko

LiderWalut jest ostatnio częstym liderem naszego rankingu kantorów online, przede wszystkim jeśli chodzi o kursy sprzedaży (ceny po jakich waluty kupuje klient) franka szwajcarskiego i euro.

Wynika to z szybkiej odpowiedzi kantoru na problemy frankowców spowodowane decyzją Narodowego Banku Szwajcarii z 15 stycznia o nieutrzymywaniu parytetu 1,2 CHF za EUR.

Lider Walut tuż po tej decyzji ogłosił do odwołania specjalną promocję, skierowaną do zadłużonych w walutach - polega ona na lepszych kursach sprzedaży walut.

 

Oferta

Najważniejsze elementy oferty kantoru LiderWalut:

  • 18 rachunków, we wszystkich popularnych bankach: Alior, BGŻ, BOŚ, BNP Paribas, BPH, BZ WBK, Kredyt Bank, Credit Agricole, DNB, mBank, Multibank, BRE, Meritum, Millennium, Pekao SA, PKO BP, NORDEA, Raiffeisen Polbank
  • 16 kwotowanych walut:  LTL (lit litewski), CNY (yuan chiński), RUB (rubel), EUR (euro), USD (dolar amerykański), GBP (funt szterling), CHF (frank szwajcarski), HUF (forint), CZK (korona czeska), AUD (dolar australijski), JPY (jen japoński), CAD (dolar kanadyjski), DKK (korona duńska), NOK (korona norweska), SEK (korona szwedzka), TRY (lira turecka)
  • Wyjątkowo korzystne kursy, wspierane częstymi promocjami
  • Bezpieczeństwo środków, które nie są przetrzymywane w kantorze (cała transakcja odbywa się w 3 krokach: 1) wybór kierunku sprzedaż/kupno, wybór waluty i sumy do wymiany, 2) przelew do Lider Walut dokładnej kwoty wyliczonej w transakcji, 3) przelew zwrotny wymienionej waluty przez Lider Walut na nasze konto

Jak założyć konto w Lider Walut

Jak zwykle, przydadzą nam się następujące dane:

-numery naszych rachunków bankowych (złotowego i walutowego),

-adresy e-mail,

-hasła i numery telefonu.

 

Rejestracja konta

Jesteśmy na stronie głównej Kurencja.com, klikamy w przycisk "Załóż konto" przy Lider Walut w tabeli porównywarki i otwiera nam się strona jak ta poniżej:

 

 

 

 

 

Wybieramy Załóż konto i otrzymujemy:

 

 

 

 

Kiedy już wpiszemy dane (wystarczy zaledwie email, który będzie później loginem do konta oraz nasze hasło) dostajemy planszę z potwierdzeniem:

 

 

 

 

Sprawdzamy skrzynkę pocztową, gdzie jest email od LiderWalut z linkiem aktywacyjnym:

 

 

Kiedy klikniemy w link aktywacyjny, zostaniemy przekierowani na nasz panel klienta w kantorze Lider Walut, gdzie po lewej stronie jest menu nawigacyjne, po prawej aktualne kursy walut, a centralną część stanowi moduł transakcyjny:

 

 

 

 

W panelu transakcyjnym dokonujemy naszego zlecenia, wybieramy: kierunek transakcji (sprzedaż, albo kupno), walutę oraz ustalamy ile pieniędzy chcemy wymienić.

Przykładowo możemy chcieć kupić 100 USD, po takim określeniu transakcji otrzymujemy planszę, gdzie wyskakuje nam kurs i całkowita suma zlecenia. Warto zauważyć, że jako posiadacze nowego konta otrzymujemy promocyjny kurs w porównaniu z normalnym w kantorze:

 

 

Uwaga: Przed dokonaniem transakcji warto zdefiniować nasze rachunki (złotowe i walutowe) bo wcześniej, czy później i tak to trzeba zrobić.

Na decyzję, czy akceptujemy transakcję mamy 30 sekund. Jeżeli jej nie zaakceptujemy po prostu cofamy się krok wstecz i możemy ponownie zapytać o nowy kurs (kursy te zmieniają się płynnie w zakresie zmian rynkowych), dopóki nie będziemy zadowoleni.

Jeżeli transakcję zaakceptujemy, dostaniemy jej potwierdzenie (na stronie, emailowo i smsem) i informację co trzeba wpisać w przelewie do LiderWalut.

Jeżeli dokonamy przelewu, reszta dzieje się sama: kantor wymienia walutę zgodnie z zaakceptowanym przez nas kursem i odsyła wymienioną walutę na nasz rachunek.

Przez cały czas procesowania transakcji otrzymujemy potwierdzenia o jej statusie.

 

Korzystanie z Lider Walut - wnioski końcowe

Trzeba przyznać, że wymiana w LiderWalut jest wyjątkowo sprawna, intuicyjna i automatyczna - inicjujemy czynność i możemy zamknąć panel. To ważne, szczególnie kiedy nie możemy wchodzić "na konto" co jakiś czas w celu "popychania" kolejnych kroków wymiany.

LiderWalut przyciąga klientów mieszanką kilku wyraźnych atutów. Poza dobrą ofertą cenową jest to przede wszystkim duża liczba posiadanych kont bankowych (wiadomo, oszczędność na koszcie i czasie przelewów) oraz sprawność procesu wymiany.

Zachęcamy do założenia konta w LiderWalut w celu samodzielnego zapoznania się z ofertą, wygodą korzystania, wadami i zaletami tego serwisu.

 

Poprzednie odcinki cyklu:

1. Zakładamy konto w Walutomacie

2. Zakładamy konto w InternetowymKantorze.pl

3. Zakładamy konto w Kantorze Alior

4. Zakładamy konto w Waluty Kokos

5. Zakładamy konto we Fritz Exchange

6. Zakładamy konto w Top Kantor

 


comments powered by Disqus