Porady
-
Wszystko o przelewach SWIFT
Każdy klient kantorów internetowych, musi zlecać przelewy walutowe. Niekiedy takie operacje, nie są bezpośrednio związane z wymianą waluty. Ich koszt będzie zależał m.in. od jednostki rozliczeniowej i położenia banku adresata. Przelewy w euro, wykonywane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nie powinny być zbyt kosztowne. Niestety zlecenie takich operacji w standardzie SEPA, nie zawsze jest możliwe. Wtedy klient banku musi wybrać sprawdzone rozwiązanie, czyli walutowy przelew SWIFT. czytaj więcej »
-
TransferWise - jak skorzystać i ile można zyskać używając tej platformy
Obok e-kantorów i społecznościowych platform wymiany nasza porównywarka zawiera także dwie zagraniczne platformy walutowe: CurrencyFair i właśnie TransferWise. Są one ciekawą opcją dla Polaków, ale trzeba też pamiętać, że korzysta się z nich nieco inaczej niż z polskich operatorów... czytaj więcej »
-
CurrencyFair: jak założyć konto i wymieniać waluty w popularnym zagranicznym serwisie wymiany walut
Polacy planujący wymianę walut w Internecie mogą korzystać również z międzynarodowych e-kantorów. Jedną z zagranicznych alternatyw jest portal CurrencyFair. Konto w tym serwisie można założyć poprzez bezpośredni link z naszej porównywarki. Przed rozpoczęciem procedury rejestracyjnej warto jednak przeczytać nasz poradnik. Jest on szczególnie pomocny dla osób, które wcześniej nie korzystały z kantorów internetowych. czytaj więcej »
-
Nowy Walutomat - Chcesz wiedzieć jak założyć konto i korzystać z platformy?
Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak założyć bezpłatne konto i po raz pierwszy wymienić walutę w Walutomacie. czytaj więcej »
-
Co musisz wiedzieć aby zacząć wymieniać walutę w internecie
Z roku na rok kantory internetowe oraz platformy wymiany walut stają się coraz bardziej popularne. Mimo tego wielu internautów jeszcze nie kupowało waluty w sieci. Internetowa wymiana walut z pewnością nie jest trudna ani kłopotliwa. Tym niemniej, przyszli klienci e-kantorów i platform wymiany walut, powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. czytaj więcej »
-
Jak porównywać oferty kantorów w połowie 2015 r.
Jak wybierać najbardziej atrakcyjne rozwiązania. Dla jakiego typu klientów kantory internetowe są dobrym rozwiązaniem. czytaj więcej »
-
Platforma Amronet - zakładamy konto
Tym razem przedstawiamy instrukcję jak szybko założyć konto w Amronet - platformie przeznaczonej dla użytkowników indywidualnych jak i dla firm eksporterów i importerów czytaj więcej »
-
Jak założyć konto w kantorze internetowym Lider Walut
Prosta i szybka instrukcja zakładania nowego konta u jednego z najciekawszych operatorów, do którego klientów przyciągają: jedne z najlepszych kursów, wyjątkowo intuicyjny serwis oraz wzorowa obsługa transakcji czytaj więcej »
-
Internetowy poradnik walutowy. Indywidualny i firmowy.
Wymieniasz waluty w Internecie? Czy na pewno korzyści jakie osiągasz są największe? Zamieszczamy listę wskazówek dla klientów prywatnych i firm. czytaj więcej »
-
TopKantor - zakładamy konto
W naszym cyklu przyszedł czas na test wyjątkowo ciekawej oferty. TopKantor to kantor z aspiracjami - limit zakupu walut min. 2 000 zł, ale za to aż 2 000 jednostek waluty zupełnie bez spreadu! czytaj więcej »
-
Całe wakacje bez żadnego spreadu. Da się!
Jedziesz na wakacje, wydasz dużo pieniędzy w walucie? Podpowiemy Ci jak nie zapłacić w ogóle spreadu. czytaj więcej »
-
Zakładamy konto w Kantorze Alior Banku
Kontynuujemy nasz cykl testowania kont w kantorach internetowych. Tym razem poddajemy ocenie bankowy Kantor Alior. czytaj więcej »
-
Karty walutowe 2014 - oferta rynkowa
Zdecydowaliśmy, że będziemy sprytni i na urlop w tym roku bierzemy kartę walutową. Którą wybrać? Jakie karty walutowe rynek obecnie nam oferuje. czytaj więcej »
-
Waluty na wakacje. Karty walutowe, kredytowe, gotówka? Czym płacić za granicą?
Zrobiło się cieplej, zaczynamy myśleć o urlopach. Ale wakacje to też koszty, a wakacje zagraniczne to koszty w walutach. Karty kredytowe, a przede wszystkim karty walutowe są często polecane na wyjazdy. Ale czy wszystkie oferty są korzystne, co konkretnie wybrać? czytaj więcej »
-
Jaki kantor online wybrać w kwietniu 2014 r.? Co wynika z kwartalnych rankingów cenowych Kurencja.com
Porównywarka Kurencja.com publikuje kwartalne rankingi cenowe największych polskich kantorów i platform online. Jakie konkretne wnioski płyną z nich dla osoby, która właśnie poszukuje dobrej oferty wymiany walut przez Internet. czytaj więcej »
-
Zakładamy konto w kantorze internetowym - Część II. InternetowyKantor.pl
Kontynuujemy cykl poradników jak założyć rachunek w kantorze, platformie online. Po Walutomacie przyszedł czas na kolejnego lidera, tym razem największy kantor internetowy. czytaj więcej »
-
Alior kantor – pierwszy i długo jedyny kantor bankowy
Część użytkowników wyjątkowo ceni sobie bezpieczeństwo transakcji. Oni też zwracają większą uwagę na to kto jest właścicielem kantoru. Kantor Alior długo był jedynym bankowym kantorem online. czytaj więcej »
-
Wszystko o promocjach w kantorach walutowych
Promocje kantorów i platform są stałym i częstym elementem tego rynku. Czy jednak są one korzystne dla użytkownika, co się z nimi wiąże, czy powodują jakieś ryzyka. czytaj więcej »
-
W czym są lepsze kantory pl od stacjonarnych. 5 przewag kantorów online nad tradycyjnymi
Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych, co zyskujemy, jakie problemy ograniczamy. Jak wypadają w porównaniu z kantorami tradycyjnymi. czytaj więcej »
-
FAQ – Najczęściej zadawane pytania na temat kantorów i platform internetowych
Pytania, które odnośnie wymiany on-line zadają obecni i potencjalni użytkownicy często się powtarzają. Najczęstsze pytania i odpowiedzi na nie zebraliśmy w tym artykule. czytaj więcej »
-
Cykl: Zakładamy konto w kantorze internetowym - Część I. Walutomat
Rozpoczynamy cykl artykułów nt jak założyć konta w poszczególnych kantorach i platformach internetowych. Poza celem instruktażowym chcemy też zanalizować serwisy internetowe pod względem ich użyteczności i funkcji - plusów i minusów z punktu widzenia klientów. Zaczynamy od największych, na początek bierzemy na tapetę Walutomat.pl. Kolejne serwisy będą się pojawiać sukcesywnie. czytaj więcej »
-
Najprostszy słownik pojęć walutowych - jak rozmawiać z kantorami online
Ludzie zajmujący się zawodowo obrotem walutowym w Internecie używają często tak skomplikowanego i branżowego żargonu, że osoby które chcą zwyczajnie „kupić parę euro” czują się zagubione. Specjalnie dla nich jest ten słownik. czytaj więcej »
-
Struktura walutowa transakcji w kantorach i platformach internetowych. Struktura klientów.
Euro odpowiada za niemal połowę wszystkich transakcji walutowych (za sprawą kredytów walutowych, transakcji firm i wyjazdów zagranicznych). Na drugim miejscu jest frank szwajcarski związany prawie wyłącznie z zadłużeniem mieszkaniowym. Według uśrednionych danych porównywarki KURENCJA.COM osoby prywatne dokonują przeszło 87% wszystkich transakcji wymiany walut w Internecie. czytaj więcej »
-
W jakich godzinach można wymienić waluty w Internecie. Próg transakcji, interwał zmiany kursu.
Jedna czwarta podmiotów umożliwia zawarcie transakcji 24 godz./dobę, 7 dni w tygodniu (dotyczy to głównie platform i kantoru Alior Banku). Większość (60%) zapewnia handel walutami w godzinach biurowych (9-17) pięć dni w tygodniu. czytaj więcej »
-
Ile i jakie rachunki bankowe dominują w kantorach i platformach walutowych
Bardzo ważne z punktu widzenia użytkownika są konta bankowe posiadane przez kantor czy platformę internetową. Przelewy walut do i od operatora wiążą się bowiem z kosztem i czasem. czytaj więcej »
-
Który kantor internetowy obsługuje najwięcej walut
Liderem pod względem liczby obsługiwanych walut jest nomen omen LiderWalut.pl zawierający w swoim portfolio 15 walut w tym takie jak lira turecka, czy litewski lit. czytaj więcej »
-
Forma prawna kantorów i platform walutowych. Analiza nazw domenowych
Podział kantorów i platform internetowych wg formy prawnej ich działalności wskazuje, że odpowiada on mniej więcej strukturze przedsiębiorstw w gospodarce. Na pierwszy rzut oka da się zauważyć wśród operatorów skłonność do wybierania domen generycznych. czytaj więcej »
-
Ile jest kantorów ile platform. Czy prowadzą działalność wyłącznie w Internecie?
19 Podmiotów świadczy usługi kantorowe, tylko 2 to czyste platformy, a 4 podmioty prowadzą zarówno kantor jak i platformę. Aż 16 (z 25) podmiotów nie prowadzi puntu stacjonarnego. czytaj więcej »
-
Jak powstawały kantory i platformy walutowe i w jakich miastach mają siedziby
Spośród 25 kantorów i platform walutowych notowanych w naszej tabeli WALUTOMAT.PL wystartował w 2009 r. 4 podmioty powstały w 2010 r., 11 w 2011 r. , 8 w 2012 r. a jeden kantor próbuje zdobyć pozycję dopiero od 2013 r. Miastem - liderem operatorów wymiany walut on-line jest Poznań. czytaj więcej »
-
5 szybkich kroków, aby zacząć wymieniać waluty w Internecie
Od przeprowadzania pierwszej transakcji wymiany walut w Internecie dzieli Cię max. kilkadziesiąt minut. czytaj więcej »
-
Kantor czy platforma
Wymianę walut w Internecie prowadzą kantory i platformy. Czym się różnią. Co i kiedy lepiej się sprawdzi. czytaj więcej »
-
Na co trzeba uważać
Niestety, również pewne problemy i ryzyka związane są z wymianą walut w Internecie. Mimo wszystko, tam gdzie mamy do czynienia z pieniędzmi, zawsze występuje ryzyko ich utraty. Mimo że kantory i platformy robią bardzo dużo, żeby zabezpieczyć transakcje, na pewno ryzyka straty nie uda się nigdy całkowicie wyeliminować. czytaj więcej »
-
Wszystkie korzyści z wymiany walut przez Internet
Niższy koszt, oszczędność czasu i kwestie bezpieczeństwa to najważniejsze zalety wymiany walut on-line. czytaj więcej »
-
Pracujący zagranicą i turyści też korzystają na internetowej wymianie walut
Wielu Polaków wyjeżdża zagranicę w celach zarobkowych i turystycznych. Również oni mogą zyskać znaczne sumy na wymianie walut przez Internet. Potwierdza to rosnący udział tych dwóch grup w wolumenie transakcji. czytaj więcej »
-
Zakup walut w Internecie przez firmy
Według właścicieli kantorów i platform internetowych przedsiębiorcy należą do coraz liczniejszej grupy ich klientów. W szczególności dotyczy to małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą liczyć na dostęp po rozsądnych cenach do rynku międzybankowego. czytaj więcej »
-
Kantory i platformy walutowe - dla kredytobiorców walutowych
Jedną z największych grup klientów serwisów wymiany walut w Internecie są kredytobiorcy walutowi. Szacuje się, że temat może dotyczyć nawet 2,5 mln Polaków (kredytobiorcy i ich rodziny). Jeżeli masz kredyt walutowy, a jeszcze nie korzystasz z wymiany walut przez Internet, warto zacząć, tym bardziej, że możesz zyskać kilkadziesiąt złotych na racie przez kilkadziesiąt lat... czytaj więcej »
-
Czy warto korzystać z kantorów on-line
Można by odpowiedzieć filozoficznie: to zależy. Ale odpowiadając normalnie trzeba powiedzieć: oczywiście, warto. Nawet trudno znaleźć konkretne wady kupowania walut w internecie, zalet z kolei jest dużo. czytaj więcej »