Newsletter

Bitmarket - Kryptowaluty

Bitmarket
Polskie korzenie, czytelna prostota

Bitmarket jest giełdą skupioną na polskim rynku, która od początku była zarejestrowana za granicą (na Szeszelach). Mimo, że giełda oferuje tylko kilka wybranych rynków ma swoich wiernych zwolenników, którzy doceniają solidność, prostotę i szybkie przelewy z giełdy.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitmarket – opis

Bitmarket był jednym z pierwszych miejsc w polskim internecie, gdzie można było kupić Bitcoiny i Litecoiny. Z czasem oferta giełdy została uzupełniona o kilka kolejnych kryptowalut, ale generalnie można powiedzieć, że ta akurat giełda skupia się na zaledwie kilku rynkach, na których może zapewnić odpowiednią płynność i wysoki standard obsługi użytkowników.

Bitmarket – zalety

Prostota i przejrzystość to najważniejsze zalety tej giełdy. Użytkownicy cenią też Bitmarket za stabilność platformy i brak problemów z przelewami z giełdy i na giełdę.

Podobnie jak Bitbay, również Bitmarket oferuje obsługę walut fiat, przede wszystkim: złotego. Dlatego też jest często wykorzystywana jako giełda-gateway, dla tych, którzy chcą handlować np. na Binance, a nie posiadają jeszcze walut crypto.

Wady giełdy Bitmarket

Cóż, wady tej giełdy wynikają z jej zalet – mało rynków, brak złożonych opcji, podstawowe wykresy. Dla kogoś kto ceni sobie na giełdach wiele różnych rynków, opcji i gadżetów Bitmarket może się wydać nieco zbyt surowy.

Jak zacząć korzystać z Bitmarketu

Proces zakładania konta i korzystania z giełdy Bitmarket przebiega podobnie jak na innych giełdach.

Założenie konta na giełdzie Bitmarket

Podobnie jak w przypadku innych giełd, po wybranku linku Rejestracja na stronie giełdy otrzymamy formatkę, na której podajemy nasze dane. W przypadku Bitmarketu danych jest nieco więcej, ale oznacza to tylko tyle, że w nie będziemy musieli tych danych uzupełniać później.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Giełda Bitmarket

Po uzupełnieniu danych, otrzymujemy email w którym jest podany link, po kliknięciu którego możemy potwierdzić, że to my, z naszego adresu email założyliśmy nowe konto na Bitmarkecie.

Ustawienia konta

Prostota giełdy Bitmarket przejawia się też w minimalistycznym panelu ustawień konta. Poza włączeniem/wyłączeniem 2FA możemy: zmienić hasło, ustawić powiadomienia, uzyskać klucze API.

Giełda Bitmarket

Bezpieczeństwo Bitmarket

Podstawowym czynnikiem bezpieczeństwa wykorzystywanym przez Bitmarket jest 2FA w postaci Google Authenticator.

Giełda stosuje też pełną procedurę weryfikacji konta poprzez weryfikację dokumentów, adresu czy kont bankowych. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z pełną procedurą AML, KYC wymaganą od europejskich instytucji.

Handel kryptowalutami na giełdzie Bitmarket

Bitmarket prowadzi obrót kilkoma kryptowalutami: BTC, LTC, BCC, BTG, ETH, XRP w parach do PLN, EUR. Ale rynki z wymaganą płynnością i obrotami to tak naprawdę BTC/PLN, LTC/PLN, XRP/PLN, ETH/PLN.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Rodzaje zleceń na giełdzie Bitmarket

Na Bitmarket możemy, tak jak na wielu innych giełdach, składać zlecenia z limitem lub typu „market”.

Jako ciekawostki, nie zawsze dostępne na innych, większych giełdach można wymienić:

  • zlecenia ukryte (pojawiają się w orderbooku dopiero po osiągnięciu ceny)
  • handel z dźwignią
  • swapy

Jak przelać kryptowaluty na giełdę Bitmarket

Kryptowaluty przelewamy do Bitmarketu na adresy, jakie podaje nam giełda w panelu wpłat.

Waluty fiat możemy wpłacić przelewem bankowym.

Bitmarket – jak dokonać transferu z giełdy

Również w przypadku wypłat/transferów z giełdy sprawa wygląda podobnie jak w przypadku innych giełd – waluty fiat możemy wypłacić przelewem (dla PLN księgowane jak przelewy krajowe), a kryptowaluty na adresy zewnętrznych portfeli po potwierdzeniu email/2FA.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Program afiliacyjny Bitmarket

Podobnie jak kilka innych giełd, również Bitmarket oferuje swoim użytkownikom możliwość zarobienia dodatkowych środków poprzez polecanie jej usług znajomym. Otrzymujemy wówczas od giełdy 50% prowizji poleconej osoby, jaką giełda otrzymała przez pierwsze 6 m-cy handlu tego użytkownika.

Giełda Bitmarket – podsumowanie

Bitmarket jest prostą giełdą, z niewielką liczbą rynków. Dla osób, których handel jest ograniczony do BTC i kilku jeszcze największych walut może to być wystarczające.

Wielu użytkowników Bitmarket zakłada tam konto także po to aby wpłacić złote, kupić BTC, czy LTC a następnie przelać kryptowaluty na inne giełdy, które nie obsługują walut fiat.

Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut

Dane podstawowe
Nazwa, firma: BitMarket Limited
Kraj: Republika Seszeli
Rok powstania: 2014
Wypróbuj » Bitmarket - Polskie korzenie, czytelna prostota
Oferta
Waluty Fiat: PLN, EUR
Kryptowaluty: BTC, BCC, ETH, LTC, XRP, BTG
Języki: polski, angielski
Wersja mobilna: -
Wpłaty / Wypłaty: Waluty fiat (PLN, EUR) możemy wpłacić za pomocą przelewów bankowych. Wypłat można dokonać podobnie, przelewem, albo w drodze szybkiej wypłaty w bankomacie.

Wpłaty i wypłaty kryptowalut dokonuje się w typowy dla kryptowalut i tokenów sposób, znany z innych giełd.
Aplikacje, narzędzia, wyjątkowe elementy oferty: Handel z dźwignią, swapy na BTC i LTC
Wypróbuj » Bitmarket - Polskie korzenie, czytelna prostota
Support
Serwis telefoniczny jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:00, numer to polski numer stacjonarny. Oczywiście można też skontaktować poprzez e-mail.
Bezpieczeństwo
Giełda stosuje procedury AML, KYC, oraz zaleca do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, w tym poprzez wykorzystanie mechanizmów two-factor authentication 2FA
Certyfikat SSL: Tak
Koszty, formalności
Założenie i prowadzenie konta jest oczywiście bezpłatne. Prowizje giełdy Maker są oczywiście niższe od prowizji Taker. Giełda nie pobiera opłat od wpłat walut fiat i kryptowalut, opłaty za od wypłat są na przeciętnym rynkowym poziomie.
Wypróbuj » Bitmarket - Polskie korzenie, czytelna prostota
comments powered by Disqus